Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Презентація навчального посібника «Експортний контроль в системі міжнародної безпеки»

25 вересня 2013 року в Залі Вченої ради Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася презентація навчального посібника «Експортний контроль в системі міжнародної безпеки».

З вітальними ремарками виступив професор кафедри Міжнародних відносин і зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин, Директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії України при МЗС України Г.М. Перепелиця.

Відкрив презентацію Сівер О.І., керівник проекту, директор «Науково-технічного центру експорту та імпорту спеціальних технологій, техніки та матеріалів». В своїй доповіді Сівер О.І. розповів історію створення навчального посібника «Експортний контроль в системі міжнародної безпеки».

Крім того, на презентації виступила Сарміта Андерсен, представник агентства радіаційної безпеки Швеції. Пані Андерсен наголосила на унікальності та виключності навчального посібника не тільки в Україні, але і в Європі в цілому.

З короткими доповідями щодо навчального посібника, його практичного застосування, актуальності та необхідності виступили представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Шевчук С.П., представник Державної служби експортного контролю України Полянський В.В. та представник Міністерства закордонних справ України Субботін К.В.

Головний редактор посібника Гришуткін О.М та професор кафедри Міжнародних відносин і зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин, автор посібника Галака С.П. окреслили змістовну частину проекту, підкресливши, що посібник призначений для студентів спеціальностей з міжнародних відносин вищих навчальних закладів, слухачів шкіл бізнесу, викладачів, підприємців та усіх, хто має бажання підвищити знання у сфері міжнародного та національного експортного контролю.

Аспірантка кафедри Міжнародних відносин і зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин, молодший науковий співробітник Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії України при МЗС України Столяр О.П. поділилася своїми враженнями від дисципліни «Міжнародний режим експортного контролю», що був освоєний нею в 2011 році, коли даний курс був вперше введений в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Столяр О.П. у своєму виступі наголосила на відчутному дефіциті джерел літератури в даному напрямку та висловила сподівання, що навчальний посібник «Експортний контроль в системі міжнародної безпеки» полегшить вивчення вищезгаданої дисципліни студентами.

У навчальному посібнику розглядаються міжнародні та національні режими експортного контролю, визначається їх місце та роль в системі міжнародної безпеки, наводяться міжнародно-правові механізми та договірно-правова база функціонування сучасного міжнародного та національного режимів експортного контролю, з’ясовуються передумови та закономірності їхнього становлення та розвитку, розглядається сутність та зміст режиму експортного контролю як одного з важливих напрямків зміцнення міжнародної та національної безпеки, а також зовнішньополітичної діяльності держави. Засвоєння матеріалів посібника дозволить слухачам набути знань, які потрібні для роботи в сфері експортного контрою у вітчизняних державних установах, міжнародних організаціях та бізнесових структурах.

Навчальний посібник «Експортний контроль в системі міжнародної безпеки» було рекомендовано Міністерством освіти і науки України для використання у вищих навчальних закладах.

Посібник є унікальним виданням, оскільки не має аналогів на пострадянському просторі. Видання отримало високу оцінку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної служби експортного контролю України та Міністерства закордонних справ України.

Це дає підстави сподіватися, що видання буде цікавим та стане гарним підґрунтям для поглиблення знань в сфері міжнародної безпеки. 

30 вересня 2013 р.