У вівторок, 29 жовтня 2024 року, Інститут зовнішньополітичних досліджень і Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння за організаційної підтримки ДП «ГДІП» провели круглий стіл на тему: «План перемоги В. Зеленського та стратегія його реалізації».
Модерував захід директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, професор кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор політичних наук Григорій Перепелиця.
Григорій Перепелиця, модератор заходу
У вступному слові пан Перепелиця виклав короткий аналіз обговорених тем попередніх круглих столів, що відбулися в Медіацентрі з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України. Він охарактеризував основні зовнішньополітичні тенденції, що впливають на безпеку України та перебіг головних подій на глобальному рівні, наголосивши, що світ стоїть на початку Третьої світової війни, де мета Глобального Півдня — змінити світовий порядок на користь авторитаризму. «На жаль, Захід програє цю Третю світову війну на самому її початку. І, відповідно, ці глобальні тенденції не можуть не позначатися на російсько-українській війні, зокрема на полі бою між Силами оборони України та російськими військами. Україна сьогодні воює проти воєнної коаліції Глобального Півдня на самоті, не маючи воєнних союзників. Мета США у російсько-українській війні, щоб Україна не програла, а рф не виграла, веде лише до програшу України, а також усього Західного світу. Останній же не готовий і не здатен протистояти Глобальному Півдню у Третій світовій війні. Власне, вже з цього постає питання: а що ж тоді таке перемога? Усі ці питання зумовили тему сьогоднішнього круглого столу. Проблем дуже багато, і, відповідно, План Володимира Зеленського з’явився в умовах напруженої ситуації і був спрямований на короткотерміновий період для того, щоб вийти з цієї кризової і політичної, і воєнної ситуації», — зазначив спікер.
За круглим столом зібралися: керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко; директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак; директор НВП «Атлон Авіа» Артем В’юнник; експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара; директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.
Олександр Мусієнко
Олександр Хара (ліворуч) та Валентин Бадрак
Артем В’юнник
Микола Сунгуровський
Під час події обговорили низку важливих питань, серед яких: дилема миру і перемоги та безпеки (чи можна досягнути справедливого миру без перемоги; чи забезпечить перемога мир для України; чи можливий мир без безпеки, а безпека — без миру); чи можлива кореляція змісту перемоги, якщо Україна вважає перемогою «вихід на кордони 1991 року», а Захід — «досягнення компромісу з росією» через замороження конфлікту; чи підтримають західні партнери такі пункти Плану перемоги В. Зеленського, як визначення місця України в архітектурі європейської безпеки (членство в НАТО), Курська операція, надання далекобійної зброї та дозволу застосовувати її по росії, фінансові інвестиції у відбудову економіки; як співвідноситься Формула миру з Планом перемоги В. Зеленського; чи є реальним «дипломатичний примус росії до миру» за слабкої позиції України на полі бою; що станеться, якщо Джо Байден відхилить План перемоги В. Зеленського; чи має Україна чітку стратегію перемоги у війні з росією та чи є вона у Заходу.
До активної дискусії доєдналися Надзвичайний і Повноважний Посол, ветеран дипломатичної служби, член Національної спілки журналістів України Ігор Турянський, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор історичних наук, професор Борис Гуменюк, голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко.
Борис Гуменюк
Павло Жовніренко
Запис заходу можна переглянути за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=4X7iy4nnC8A&t=1659s.