11 травня 2018 року Інститут зовнішньополітичних досліджень спільно з Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв та Київським кооперативним інститутом бізнесу і права провів круглий стіл «Європейський вибір України після Революції Гідності: можливості та проблеми», присвячений Дню Європи в Україні.
Посол, Голова представництва ЄС в Україні, пан Хюг Мінгареллі у своєму виступінаголосив на важливості проведення економічної, банківської, політичної, освітньої, земельної реформ в Україні. Черговий раз він нагадав про необхідність створення Антикорупційного суду в Україні на вимогу Венеціанської комісії. На його думку, важливою є активність та співпраця Кабміну з Верховною Радою України. Посол наголосив, що прогрес України у реформуванні сфери верховенства права та боротьби з корупцією матиме позитивний вплив на залучення іноземних інвестицій, створення нових робочих місць і досягнення економічного зростання. Також Хюг Мінгареллі відзначив, що головна мета Угоди про асоціацію України та ЄС – сприяти політичній асоціації та економічній інтеграції, але вона не педбачає перспективи членства.
Сергій Міняйло – начальник відділу консульсько-правових питань, заступник начальника управління консульського обслуговування департаменту консульської служби МЗС розповів про основні проблеми та перспективи для українського безвізового режиму. Також він відзначив, що громадяни України отримують у ЄС найбільшу кількість зобов'язань на повернення до країни походження у порівнянні з іншими групами іноземців.
Ігор Бураковський – голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та Ігор Охріменко – перший проректор Київського кооперативного інституту бізнесу і права зосередилися на економічних аспектах виконання Угоди про асоціацію.
Марина Неліна – завідувач відділу з питань співробітництва з ЄС у сферах митної і фінансової політики Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ розповіла про основні досягнення КМУ у напрямку реформ України відповідно до зобов’язань перед ЄС.
Ірина Бекешкіна – директор Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва зосередилася на темі європейської перспективи України очима громадянського суспільства.
Ольга Романенко – консультант голови Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, мораль та здоров’я України» ВРУ, член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України наголосила на важливості освітньої складової у побудові ефективної держави та проаналізувала роль освіти у процесі європейської інтеграції України.