Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Верховному Комісару ООН розповіли, як силовики порушують права людини в Україні

Верховного Комісара ООН з прав людини Наванетхем Піллей закликали не залишатися осторонь подій в Україні та терміново вжити дієвих заходів для початку діяльності міжнародних фахівців, які б фіксували та ставали на заваді численних порушень прав людини з боку міліції.

З таким закликом до Комісара ООН звернувся народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань прав людини Валерій Пацкан.

Як повідомили в прес-службі партії УДАР, відповідний лист депутат відправив 31 січня.

“Упродовж останніх днів ситуація в Україні стрімко погіршується внаслідок системного порушення представниками правоохоронних органів та тіньових афільованих з ними структур фундаментальних прав людини, в тому числі права на життя. Останній кричущий випадок – таємно викрадений активіст Автомайдану Дмитро Булатова, який дивом залишився живий після середньовічних знущань і тортур над ним”, – зазначив Пацкан.

Він також наголосив, що на сьогодні доля більш як тридцяти активістів та простих мирних протестувальників невідома.

“Водночас, є усі підстави вважати, що до зникнення цих осіб безпосередньо причетні оперативні служби міліції та пов’язані з ними організовані кримінальні угрупування”, – йдеться у листі.

На думку народного депутата, міліція в період президентства Януковича перетворилася на каральні структури, які діють поза Конституцією і становлять велику небезпеку для суспільства.

Нагадаємо, що в Україні заснували комісію з розслідування порушень прав людини. Найавторитетніші фахівці у галузі права та колишні політв’язні збиратимуть докази для cпеціального трибуналу за фактами порушення прав людини під час мирних протестів в Україні.

Тиждень