Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Україна та Австралія співпрацюватимуть в секторі атомної енергетики та мирного використання ядерної енергії

Під час робочого візиту Президента Петра Порошенка до США підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Австралії про співробітництво в галузі використання атомної енергії в мирних цілях.

В присутності Президента документ підписали Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин та Міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп.

Глава держави також провів переговори з Міністром закордонних справ Австралії Джулією Бішоп.

«Австралія прагне допомогти Україні диверсифікувати поставки уранової сировини для мирних цілей», – заявила Джулія Бішоп після підписання угоди.

Президент подякував пані Міністру за тверду та послідовну позицію Австралії щодо підтримки територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України та подякував уряду цієї країни за тісну взаємодію з Україною на міжнародній арені.

Співрозмовники погодилися, що санкції проти Росії мають тривати до повного виконання нею Мінських домовленостей.

Сторони наголосили на важливості звільнення Надії Савченко та інших українців, яких незаконно утримують в російських тюрмах.

Петро Порошенко і Джулія Бішоп також обговорили питання притягнення до відповідальності винних у збитті російськими бойовиками авіалайнеру рейсу МН17. Співрозмовники погодилися, що акти тероризму не повинні залишатися безкарними.

Президент України запросив Прем'єр-міністра Австралії Малкольма Тернбулла відвідати Україну в зручний для нього час.

Угода між Україною та Австралією передбачає співпрацю в секторі атомної енергетики та мирного використання ядерної енергії. Зокрема, можливі форми співробітництва у напрямку фундаментальних та прикладних досліджень; наукових, технічних та промислових досліджень та розробок; ядерної безпеки, радіаційного захисту та захист навколишнього середовища.

Офіційне інтернет-представництво
Президента України