Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Україна і Японія мають всі підстави для активізації двосторонніх взаємин і переходу двосторонньої співпраці на новий рівень - В.Литвин

 

Україна і Японія мають всі підстави для активізації двосторонніх взаємин і переходу двосторонньої співпраці на новий рівень. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у понеділок під час зустрічі зі Спікером Палати представників Парламенту Японії Такахіро Йокоміті.
«Ми розглядаємо Ваш візит як обопільне прагнення активізувати двосторонній діалог, - зазначив В.Литвин. - Парламенти наших країн мають докласти до цього значних зусиль».
В.Литвин зазначив, що Україна прагне зміцнювати політичний українсько-японський діалог, спрямований як на подальший розвиток партнерських, дружніх двосторонніх зв´язків, так і на взаємодію на міжнародній арені з метою розв´язання нагальних проблем регіонального та світового масштабу.
Голова Верховної Ради висловив думку, що важливою запорукою підтримки сталого політичного діалогу стали б проведення в Києві Третього засідання Українсько-японського комітету зі співробітництва на рівні міністрів закордонних справ та здійснення першого в історії двосторонніх взаємин візиту Глави японського уряду до України.
В.Литвин наголосив, що розвиток контактів на міжпарламентському рівні сприятиме подальшому розвитку двосторонніх відносин в усіх сферах. У цьому контексті він висловився за необхідність активізації діяльності відповідних груп дружби у парламентах і напрацювання ними спільного плану роботи.
Голова Верховної Ради також підкреслив зацікавленість української Сторони у розширенні договірно-правової бази двосторонніх відносин.
На думку Голови Верховної Ради, Україна і Японія мають надалі розвивати стратегічне партнерство у промисловій, фінансовій та сільськогосподарській сферах, а також у галузі енергозберігаючих технологій, активізувати науково-технічне співробітництво. В.Литвин, зокрема, зазначив, що Україна зацікавлена в інвестиціях японського бізнесу в український АПК, і висловив сподівання на поновлення японськими компаніями імпорту зернових з України протягом ц.р.
Він висловив сподівання, що заплановане на вересень ц.р. у Києві Третє спільне засідання Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України та Комітету з ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу «Кейданрен» поглибить економічний діалог та сприятиме реалізації спільних проектів у різних галузях української промисловості та сільського господарства.
У цьому контексті Сторони висловили зацікавленість у підписанні Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій.
Голова Верховної Ради висловив задоволення рівнем співпраці з реалізації проектів «спільного впровадження» на основі «Схеми зелених інвестицій» у рамках Кіотського протоколу до рамкової Конвенції ООН про зміну клімату.
В.Литвин також високо оцінив розвиток двосторонньої співпраці в рамках програми Офіційної допомоги розвитку (ОДР), особливо в реалізації першого ієнового кредиту для модернізації Міжнародного аеропорту «Бориспіль», зазначивши, що Україна зацікавлена в реалізації проекту «Будівництво мостового переходу через р. Південний Буг у м. Миколаїв» та «Будівництво четвертої лінії метро у м. Київ».
Голова Верховної Ради наголосив, що Україна високо цінує технічну і грантову допомогу уряду Японії на розвиток самобутньої культури, освіти, охорони здоров´я. В.Литвин наголосив на високому рівні двосторонньої співпраці у галузі культури та освіти, висловившись за подальший розвиток обміну студентами, викладачами, проведення гастролей творчих колективів.
Своєю чергою, пан Т.Йокоміті привітав В.Литвина з 20-ю річницею Незалежності України, і висловився за необхідність організації ряду спільних заходів у рамках підготовки до відзначення двадцятої річниці встановлення дипломатичних відносин між нашими державами у 2012 році.
Спікер Палати представників високо оцінив рівень двостороннього політичного діалогу на найвищому рівні і висловився за необхідність подальшого розвитку міжпарламентських взаємин та співпраці у міжнародних організаціях. Він, зокрема, запросив Голову Верховної Ради відвідати Японію з офіційним візитом на чолі парламентської делегації, і повідомив, що ближчим часом заплановано здійснити візит до України групи депутатів Парламенту Японії.
Пан Т.Йокоміті також відзначив високий рівень проведення у Києві заходів з нагоди 40-річчя встановлення побратимських зв´язків між Києвом та Кіото.

Сайт ВРУ