Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Україна активізує співпрацю з країнами «Вишеградської четвірки», - Дмитро Разумков

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зустрівся з Прем’єр-міністром Чеської Республіки Андреєм Бабішем. Учасники зустрічі обговорили питання щодо активізації співпраці між Україною і Чеською Республікою.

Голова Верховної Ради повідомив про створення депутатської групи дружби з чеськими парламентаріями. «Сподіваюсь, що депутати частіше спілкуватимуться між собою. Це сприятиме покращенню і поглибленню відносин між парламентами наших країн», - сказав він і запросив чеських депутатів відвідати Україну. 

Дмитро Разумков подякував Прем’єр-міністру Чеської Республіки за сталу підтримку України у питаннях територіальної цілісності і повернення тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму.  Він також висловився на підтримку активізації співпраці у рамках "Вишеградської четвірки", групи «Балтік плюс» та залучення до роботи цієї групи інших країн. 

«Це непогана можливість дати поштовх нашій співпраці у міжнародному вимірі, зокрема на полях ПАРЄ. Необхідно спрямовувати наші спільні дії на повернення базових принципів, які закладалися під час створення Ради Європи», - підкреслив Голова Верховної Ради.

Дмитро Разумков також поінформував Андрея Бабіша про особливості законодавчого процесу в Українському Парламенті, зауваживши, що за період від початку роботи Верховної Ради дев’ятого скликання вже ухвалено 86 законів у цілому. 

Голова Парламенту висловив занепокоєння ситуацією із впровадженням «Північного потоку-2» та наголосив на геополітичних безпекових ризиках, пов’язаних із цим проектом. 

Своєю чергою, Прем’єр-міністр Чеської Республіки наголосив на неухильній підтримці України. «Ми засуджуємо анексію Криму, підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України. Чехія беззаперечно на вашому боці», - зазначив він. 

Андрей Бабіш також підкреслив, що обрання нових органів влади з величезним рівнем довіри дозволить Україні бути більш активною, аніж інші країни в Європі. Він передав запрошення від Голови Парламенту Чеської Республіки відвідати Чехію з офіційним візитом.
 

Верховна Рада України