Сенатор Дурбін до останнього сподівався, що цю резолюцію приймати не доведеться, бо Україна сама звільнить Тимошенко
18 листопада Сенат США ухвалив резолюцію, в якій закликав Україну звільнити Юлію Тимошенко.
Про це повідомляє сторінка сенатора Діка Дурбіна, який вніс документ у парламент.
Резолюцію було прийнято одноголосно.
"Закликаємо уряд України звільнити колишнього колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко від відбування покарання за політизованими та вибірковими звинуваченнями - у світлі рішення Європейського суду з прав людини, винесеного у квітні 2013 року", - ідеться у резолюції.
Крім того, сенатори закликали ЄС висунути звільнення Тимошенко як умову для підписання Угоди про асоціацію.
"Україна - наш друг"
У документі висловлене сподівання, що майбутнє України "тісно пов'язане з Європою, Сполученими Штатами та іншими членами демократичної спільноти".
"Україна - наш друг і союзник, - сказав Дік Дурбін, виступаючи в понеділок перед парламентарями. - Вона допомогала нам в Лівії та Афганістані".
Та водночас Сенат висловили в резолюції "стурбованіть і розчарування" тим, що політично мотивоване правосуддя "без потреби" відволікає Україну від її "глибоких в усьому іншому" зв'язків із Європою, США та демократичною спільнотою світу.
Як повідомляє "Голос Америки", сенатський комітет із закордонних справ прийняв цю резолюцію ще наприкінці червня.
Одначе Дік Дурбін, виступаючи перед парламентарями, розповів, що автори документу не поспішали виносити його на розгляд Сенату, бо сподівалися, що справа Тимошенко буде вирішена. Зокрема, великі надії покладалися на місію Кокса-Квасневського.
Однак минулої середи, коли Верховна Рада відклала розгляд законопроектів, які би дозволили відпустити Юлію Тимошенко на лікування в Німеччину, сенатори таки вирішили дати хід резолюції.
18 листопада Рада міністрів закордонних справ ЄС мала оцінити, чи готова Україна підписати Угоду про асоціацію, але не зробила цього.
"Рада ЄС не ухвалила жодного рішення ... але готова це зробити у будь-який момент, аж до саміту у Вільнюсі", - повідомив Лінас Лінкявічюс, міністр іноземних справ Литви - країни, яка зараз головує в ЄС.
Саміт "Східного партнерства" має відбутися 28-29 листопада. Опозиція останнім часом почала звинувачувати владу в тому, що вона взяла курс на зрив євроінтеграції.
ВВС Україна
