Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

ЄС вирішив не припиняти спроби інтеграції України

Кетрін Ештон заявила, що проблеми, які перешкодили підписанню договору з Україною, розв'язні

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон заявила на зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу в Брюсселі, що їй вдалося з'ясувати з розмов з президентом Віктором Януковичем, які короткострокові економічні проблеми завадили Україні підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

"Мені здається, що ми можемо спільно з ним (Януковичем) розв'язати ці проблеми", - заявила Ештон.

Пізніше до зустрічі міністрів з країн ЄС приєднався їхній російський колега Сергій Лавров.

Раніше міністри закордонних справ ЄС знову висловили готовність блоку підписати історичну угоду про співпрацю з Україною, проте підкреслили, що слово тепер за Києвом.

"Звичайно, ми хочемо, щоб Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, ще є надія на те, що це відбудеться", - сказав міністр закордонних справ Німеччини Гвідо Вестервелле після прибуття в Брюссель.

"Якщо Київ подасть ясний сигнал, ми готові підписати угоду завтра", - заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, який зіграв ключову роль у розробці та просуванні документа щодо зміцнення політичних і торгових зв'язків між ЄС та Києвом.

Раніше в акаунті Більдта в Twitter з'явився такий коментар: "Очевидно, що Росія почала масивну кампанію з дезінформації, спрямовану проти ЄС та угоди з Україною".

Київ за продовження переговорів

У неділю комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле заявив, що Європейський союз призупиняє роботу над підготовкою до підписання Угоди про асоціацію з Україною через позицію українського керівництва.

"Слова і дії президента та уряду [України] щодо угоди про асоціацію все більше і більше розходяться з дійсністю. Їхні аргументи не мають ніякого зв'язку з реальністю", - написав Фюле в Twitter.

"Я сказав [українському] віце-прем'єру Арбузову в Брюсселі, що подальші переговори поставлені в залежність від чіткого бажання підписати [угоду про асоціацію з ЄС]. Робота припинена, відповідь не отримана", - додав Фюле.

Проте прес-секретар прем'єр-міністра України Миколи Азарова Віталій Лук'яненко сказав, що Київ має намір продовжити переговори з Європейським союзом.

"Уряд України налаштований на продовження переговорів з ЄС щодо імплементації угоди про асоціацію і працює в цьому напрямку", - заявив Лук'яненко.

Також він зазначив, що Київ буде розглядати тільки офіційні заяви представників Євросоюзу з приводу переговорного процесу за цією угодою.

 

ВВС Україна