Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Росія закликала ЄС не втручатися у справи України

Росія закликає партнерів в Європейському Союзі не втручатися у внутрішні справи України. Таку позицію озвучив заступник міністра закордонних справ РФ Олексій Мєшков.

"З нашого боку ще раз була підкреслена важливість невтручання у внутрішні справи України", - сказав російський чиновник на переговорах з віце-прем'єром - міністром закордонних справ Греції Євангелосом Венізелосом

За словами Олексія Мєшкова, потрібно "дати можливість українцям самим визначатися з їх вибором", пише РІА "Новости".

"Треба менше зараз декому з наших партнерів виступати на тему України. Нам принципово важливо не розгойдувати човен, а дійсно шукати шляхи вирішення нагальних економічних проблем Європи. А такі проблеми на майданах не вирішуються, а вирішуються саме за столом серйозних переговорів пошуку шляхів виходу Європи з економічної кризи, поліпшення економічної ситуації в тій же Україні ", - заявив заступник міністра.

Олексій Мєшков нагадав також, що більша частина держав "Східного партнерства" є членами СНД, є члени ОДКБ, з ними підписані сотні багатосторонніх угод у цих форматах.

"І поводити себе так, що ніби цього нічого не існує, а вибудовувати відносини з нуля з цими державами, на мій погляд, було б неправильно. Принципово важливо якраз враховувати всі ці моменти і діяти саме в інтересах цих країн, в інтересах економічного розвитку і соціального благополуччя", - сказав дипломат.

Пан Мєшков підкреслив, що Росія готова до цього у відносинах зі своїми партнерами.

Резолюція Європарламенту

У четвер Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні "Наслідки вільнюського саміту та майбутнє "Східного партнерства".

Європарламент висловив солідарність з учасниками акцій громадянської непокори в Україні та наголосив на рішучій підтримці якомога швидшого підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Депутати Європарламенту привітали ухвалення резолюції щодо України синьо-жовтими прапорами

Водночас депутати також вкотре засудили політичний та економічний тиск і погрози торгових санкцій на адресу України з боку Росії.

У Європарламенті наголосили на потребі разом адекватно реагувати на тиск, який чинить Росія на східних партнерів, і закликали Європейську Комісію розглянути можливі контрзаходи.

Також 12 грудня стало відомо, що Україна Клацнути відновлює підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов після перемовин з єврокомісаром із розширення Євросоюзу Штефаном Фюле у Брюсселі.

"Ми домовились про започаткування переговорів високого рівня для того, аби забезпечити підписання Угоди про асоціацію. Буде графік переговорів, переговори будуть продовжені і скоро будемо готові до підписання угоди", - сказав пан Арбузов.

Штефан Фюле, своєю чергою, пообіцяв, що ЄС надасть Україні фінансову допомогу та посприяє у переговорах із Міжнародним валютним фондом - якщо Київ засвідчить серйозність своїх намірів щодо асоціації.

Водночас сторони не озвучили конкретних строків підписання та розміру можливої допомоги.

 

BBC Україна