Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Пєсков: РФ має уважно дослухатися до звернень України за сприянням

 

Прес-секретар Президента Росії Дмитро Песков розповів, як Росія може повестися у разі звернення українських колег до Володимира Путіна за сприянням.

Про це Пєсков розповів в інтерв'ю зарубіжним ЗМІ 5 лютого.

"Росії, власне, напевно, треба робити те, що вона робить. Перше, незважаючи ні на що, надавати допомогу братській країні і одному з наших провідних партнерів. Друге, не втручатися у внутрішні справи України і уважно прислухатися до можливих звернень наших українських партнерів на предмет сприяння, надання тих або інших послуг. Але, знову ж таки, тільки якщо ці звернення надходять від самих українців", - сказав він, відповідаючи на запитання про дії Росії у разі звернення парламенту Криму з проханням про гарантії для автономії.

Водночас Дмитро Пєсков зазначив, що керівництво Росії хотіло би бачити Україну "процвітаючою, стабільною, демократичною, багатою і дуже близькою нам і духовно, і економічно, і інвестиційно".

Крім того, він наголосив, що російське керівництво із занепокоєнням спостерігає за ситуацією в Україні. Пєсков побажав "українським колегам і партнерам" якнайшвидше врегулювати ситуацію у країні.

Як повідомляв Укрінформ, 4 лютого на засіданні президії кримського парламенту регіонал Володимир Кличніков запропонував обговорити на пленарному засіданні сесії Верховної Ради АРК 19 лютого питання про створення робочої групи, яка підготувала б зміни і доповнення до Конституції АРК і України. Нововведення стосувалися би проведення загальнокримського опитування про статус Криму, про прийняття звернення до президента і законодавчих зборів РФ з проханням виступити гарантом непорушності статусу автономії Криму.

Спікер кримського парламенту Володимир Константинов дав процедурне доручення опрацювати ці питання. Він також дав протокольне доручення секретаріату ВР АРК підготувати на прохання депутата Сергія Цекова звернення до Російської Федерації про допомогу та захист.

 

Укрінформ