Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Президент та Глава МЗС Австрії обговорили перспективи співпраці між країнами

Президент Петро Порошенко на зустрічі з Міністром закордонних справ Австрії Себастьяном Курцем обговорив питання подальшої допомоги Австрії вирішенню проблем Донбасу, інтеграції України та ЄС і запровадженню реформ в Україні.

Глава держави поінформував про ситуацію на Донбасі та подякував Австрії за гуманітарну допомогу регіону.

Співрозмовники обговорили можливість введення міжнародної миротворчої місії в Україну. Петро Порошенко наголосив, що це питання є важливим для встановлення сталого миру на Донбасі.

Президент також зазначив, що влада концентрується не лише на питаннях безпеки, але й на проведенні реформ – встановленні в Україні верховенства права, проведенні судової реформи, змін для покращення інвестиційного клімату та боротьби з корупцією. Глава держави запросив представників бізнесу Австрії інвестувати в Україну та взяти участь у Міжнародній конференції з підтримки України, проведення якої планується в квітні.

Глава держави також підкреслив, що Україна очікує на ратифікацію австрійською стороною Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС і сподівається на прискорення цього процесу.

Окремо Петро Порошенко звернув увагу на важливість максимальної координації в питанні повернення фінансових активів, які були незаконно вивезені з України.

Президент передав запрошення Федеральному Президенту Австрії Гайнцу Фішеру відвідати Україну.

Міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц повідомив Президенту України про плани своєї країни збільшити кількість членів Моніторингової місії ОБСЄ від цієї країни з 17 до 30 представників.

Також, за його словами, Австрія готова продовжити програми гуманітарної допомоги для постраждалих та внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей. Зокрема, він повідомив про рішення Уряду Австрії додатково збільшити фінансування на гуманітарну допомогу на 500 тис. євро.

«Я сьогодні мав зустріч з австрійським бізнесом та спільнотою в Україні, і вони підтвердили намір залишити активи в Україні. Думаю, це позитивний сигнал», – сказав Себастьян Курц. За його словами, австрійський бізнес бачить позитивні перспективи свого розвитку та роботи в Україні.

Сайт Президента України