Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

МВФ: Війна в Україні негативно вплине на економіки 143 країн

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує подальше зниження глобального економічного зростання у 2022 і 2023 роках, зокрема й через війну в Україні. Спад торкнеться 143 країн, на частку яких припадає 86 відсотків світового ВВП, зазначила очільниця МВФ Крісталіна Георгієва. "Проте ситуація в різних країнах відрізнятиметься: від катастрофічних економічних втрат в Україні і серйозного спаду в Росії до зіткнення інших країн з наслідками війни через товарні, торгові та фінансові канали", - цитує її сайт Фонду.

За словами Георгієвої, постраждають країни-імпортери харчових продуктів і палива в Африці, на Близькому Сході, в Азії та Європі. Водночас перспективи зростання покращились для країн, які експортують нафту, природний газ та метали. "Але їхніх успіхів недостатньо, щоби компенсувати загальне глобальне уповільнення, яке значною мірою спричинене війною", - пояснила вона.

Очільниця МВФ наголосила, що воєнні конфлікти є ворогом розвитку та процвітання для країн у всьому світі, та "потрібно зробити все можливе, щоб допомогти Україні й усім постраждалим". Вона нагадала, що Фонд уже надав Україні екстрене фінансування в 1,4 мільярда доларів, а також запустив спеціальний рахунок, який дає безпечний спосіб для подальшого фінансування України.

Deutsche Welle