Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Максим Субх провів консультації з помічницею державного секретаря США з питань Африки Моллі Фі

13 квітня спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх провів консультації у форматі відеоконференції з помічницею державного секретаря США з питань Африки Моллі Фі.  

Сторони розглянули широке коло актуальних питань, пов’язаних з поглибленням співробітництва з африканськими партнерами, враховуючи накопичений практичний досвід роботи з державами регіону у двосторонньому та багатосторонньому форматах.  

Максим Субх поінформував американських партнерів щодо заходів з активізації української дипломатії на африканському треку, наявних досягнень та подальших планів з просування національних інтересів України.  

Відбувся обмін думками щодо точок дотику між Україною та США для розвитку взаємодії між двома державами в Африці, зокрема у контексті протидії російській агресії. Представники зовнішньополітичних відомств розглянули тематику впливу позарегіональних акторів на позицію африканських держав з актуальних для української сторони питань.  

Спеціальний представник висловив вдячність американським партнерам за їхню незмінну підтримку нашої держави, захист її суверенітету та територіальної цілісності, а також за вагомий внесок у реалізацію гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine та сприяння в просуванні української Формули миру.  

Моллі Фі відзначила відкритість США до обміну досвідом з Україною для подолання викликів, що постають у відносинах з державами Африки, а також наголосила на готовності до розширення міждержавного діалогу, у тому числі з проблематики глобальної продовольчої безпеки.  

Сторони досягли домовленість щодо продовження започаткованої двосторонньої взаємодії та координації зусиль на африканському напрямку.  

МЗС України