Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Кличко закликав Меркель взятися за Януковича та його оточення

Лідер опозиційної української партії "УДАР" Віталій Кличко під час зустрічі в Берліні закликав канцлерку ФРН Анґелу Меркель перевірити походження наявних в ЄС статків оточення Віктора Януковича.

Віталій Кличко під час зустрічі з канцлеркою ФРН Анґелою Меркель закликав її заблокувати всі підозрілі банківські транзакції президента України Віктора Януковича та його близького оточення, а також олігархів, які підтримують режим. Про це повідомляє за результатами зустрічі у Берліні прес-служба "УДАРу" у понеділок, 17 лютого.

Кличко наполягає на санкціях

Як йдеться у повідомленні, Кличко відзначив, що кроки до компромісу в Україні уможливляться реально, якщо показати Януковичу та його оточенню перспективу заходів із боротьби з відмиванням брудних грошей.

Один із лідерів української опозиції наголосив, що реалізація механізмів до застосування таких санкцій може відповідно вплинути на голосування депутатів Партії регіонів у парламенті. "Всі підозрілі банківські транзакції таких бізнесів повинні блокуватися відповідно до вимог директив ЄС щодо протидії відмивання грошей. Це матиме прямий вплив і на голосування депутатів від Партії Регіонів у парламенті”, – вважає лідер "УДАРу", який наголосив на необхідності якнайшвидшого повернення до Конституції 2004 року.

Фінансова допомога ЄС Україні

Водночас лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк після зустрічі із канцлеркою Німеччини заявив, що "європейські партнери готові надати допомогу новому українському уряду". "Коли я говорю про новий український уряд, то це не корупційний уряд, який представляє інтереси режиму, а той уряд, який має рівень довіри, в першу чергу, у західних партнерів", – наголосив Яценюк.

За словами Яценюка, які наводить агенція "Інтерфакс", під час розмови з Меркель йшлося про кілька механізмів надання такої допомоги – "кредити Міжнародного валютного фонду та кредити міжнародних інституцій та Європейського Союзу".

Також Яценюк пояснив, що обговорювались кілька цифр, починаючи з макрофінансової допомоги, яка уже запропонована Україні у розмірі 610 мільйонів євро. Про те, наскільки ця сума може бути збільшена у перспективі, Яценюк не розповів, пояснивши, що це предмет окремих переговорів.

Меркель висловила симпатію

Як повідомляє речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, під час зустрічі з лідерами української опозиції канцлерка ФРН Анґела Меркель висловила свою симпатію "виправданим прагненням українського населення". Учасники зустрічі зійшлись на тому, що насильницькі дії щодо мирних демонстрантів в Україні мають бути розслідувані, а "порушення основних прав людини покарані".

Канцлерка Німеччини запевнила, що Німеччина та ЄС зроблять усе можливе для позитивного розв'язання кризи в Україні. На її переконання, повідомляє Зайберт, амністія демонстрантів є позитивним кроком. Зараз не можна зупинятись – потрібно енергійно рухатись заради формування нового уряду та конституційної реформи.

Німецька хвиля