Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Керівництво та члени Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ провели зустріч із делегацією ПА ОБСЄ на чолі з Президентом Асамблеї Г.Церетелі

17 грудня відбулася зустріч Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ з делегацією ПА ОБСЄ на чолі з Президентом Асамблеї Георгієм Церетелі.

Під час зустрічі було обговорено поточну політичну ситуацію в Україні, останній перебіг подій на сході України, а також результати зустрічі у “Нормандському форматі” на найвищому рівні.

Окрему увагу співрозмовники приділили питанням протидії російській збройній агресії на Донбасі, можливостей імплементації “мінських домовленостей”, зокрема законодавчого забезпечення їх імплементації, процесу розведення військ, гуманітарній ситуації на сході України, захисту прав і свобод внутрішньо-переміщених осіб, а також подальших кроків до повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Голова Постійної делегації Микита Потураєв висловив вдячність Президенту ПА ОБСЄ Георгію Церетелі за постійну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України у деклараціях та резолюціях Асамблеї і сподівання, що результати саміту у “Нормандському форматі” призведуть до позитивних зрушень та нормалізації ситуації на сході України, а також імплементація довгоочікуваних реформ в Україні, зокрема у сфері децентралізації, стане запорукою зміцнення позиції України на міжнародній арені та відновлення територіальної цілісності.

Заступник Голови Постійної делегації, Перший заступник Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Григорій Немиря висловив занепокоєння стосовно того, що вперше в історії роботи “Нормандського формату” на рівні глав держав легітимізовано т.зв. “формулу Штайнмаєра”, яка буде у подальшому інкорпорована в українське законодавство та наголосив на важливості посилення зусиль з врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі і приділення більшої уваги до гуманітарного виміру ситуації на сході України.

У свою чергу Президент ПА ОБСЄ Георгій Церетелі наголосив на важливості подальших кроків, спрямованих на врегулювання безпекової ситуації на сході України та імплементації реформ в Україні, а також посилення політичної підтримки України з боку демократичних держав.

У зустрічі взяли участь Голова Постійної делегації Микита Потураєв, заступники Голови Постійної делегації Артур Герасимов та Григорій Немиря, а також члени делегації Володимир Воронов, Вадим Галайчук та Павло Фролов.

Верховна Рада України