Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

"Газпром" подав до Стокгольмського арбітражу. Вимагає від "Нафтогазу" $4,5 мільярда

"Газпром" подав до Стокгольмського арбітражу. Вимагає від "Нафтогазу" $4,5 мільярда

Російський газовий монополіст "Газпром" звернувся до Стокгольмського міжнародного арбітражу з позовом до "Нафтогазу України" про стягнення заборгованості у розмірі 4,5 млрд дол.

Це йдеться в повідомленні російської компанії на її сайті.

"ВАТ "Газпром" звернулося до Стокгольмського міжнародного арбітражу з позовом до НАК "Нафтогаз України" про стягнення заборгованості у розмірі 4,5 млрд дол. США у зв'язку з неналежним виконанням НАК "Нафтогаз України" своїх зобов'язань за контрактом № КП від 19.01.2009 купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках (Контракт), накопиченою цією компанією значною заборгованістю за поставлений за контрактом природний газ і відсутністю платежів у рахунок поточних постачань", - зазначили в повідомленні.

Нагадаємо, "Газпром" вже оголосив про переведення "Нафтогазу" з 9:00 на режим передоплати постачань газу.

Голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв напередодні підтвердив готовність звернутися до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду газового контракту з РФ.

 

Укрінформ