Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Єврокомісія взяла до уваги пропозиції України щодо посилення інтеграції в рамках Східного партнерства, – Вадим Пристайко

Майбутнє Східного партнерства має бути визначено спільно Євросоюзом і країнами-партнерами. Цей підхід розділяють у Європейській комісії. В опублікованих пропозиціях Єврокомісії щодо майбутнього Східного партнерства, консультації щодо яких тривали майже рік, відображено пропозиції України щодо посилення інтеграції в конкретних напрямах. 

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко, коментуючи пропозиції Європейської комісії щодо нових політичних завдань для Східного партнерства після 2020 року.

Вадим Пристайко підкреслив, що йдеться про поширення переваг Спільного ринку ЄС на країни-партнери, підтримку приєднання партнерів до Спільної зони платежів у євро, активізацію процесів укладення угод про Спільний авіаційний простір, розширення ТЕН-Т мереж на країни-партнери, участь країн-партнерів у реалізації проєктів в рамках Стратегії ЄС з поєднання Європи та Азії, збільшення участі у програмах «Горизонт Європа» та «COSME». Він висловив переконання, що це принесе переваги обом сторонам.

Важливими для України є нові елементи співпраці в рамках Східного партнерства, зокрема охорона здоров'я. Йдеться про підтримку країн-партнерів у боротьбі з інфекційними захворюваннями, передусім коронавірусом COVID-19. Окрім цього, ініціативи України щодо приєднання до Європейської зеленої угоди знайшли своє відображення у нових пропозиціях щодо розвитку співпраці з країнами-партнерами в рамках Східного партнерства.

“Україна разом з іншими асоційованими партнерами послідовно виступає за посилення амбітності та диференціації цієї ініціативи, а також максимальну конкретизацію її завдань та цілей. Нашим пріоритетом є поглиблення секторальної інтеграції, збільшення зв'язків, що поєднують наші економіки та суспільства, – наголосив Віце-прем’єр-міністр. –  Східне партнерство після 2020 має бути дієвим додатковим інструментом нашої інтеграції до ЄС. Над цим і будемо далі працювати з партнерами та очікуємо на відповідні результати Саміту Східного партнерства у червні 2020”.

Кабінет Міністрів України