Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Десятки випадків: українським дипломатам продовжують надходити погрози – Кулеба

До українських посольств і консульств у різних країнах продовжують надходити підозрілі пакунки, які є спробою залякати їх, відтак вони функціонують в умовах посилених засобів безпеки. Про це у своєму Facebook повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що лише за останні дві доби підозрілі пакунки надійшли до посольств в Італії, Польщі, Португалії, Румунії та Данії, а також консульства в Гданську.

«Загалом вже маємо 31 випадок в 15 країнах: Австрія (1), Ватикан (1), Данія (1), Іспанія (5), Італія (4), Казахстан (1), Нідерланди (1), Польща (6), Португалія (2), Румунія (2), США (1), Угорщина (2), Франція (1), Хорватія (1), Чехія (2)», – написав Дмитро Кулеба. На всіх конвертах зазначена одна й та ж сама адреса відправника – за нею розташований автосалон Tesla в німецькому містечку Сінделфінген. Відправлення відбувалося із поштових відділень, які не були обладнані камерами відеоспостереження. Зловмисники також робили це так, щоб не залишити на пакунках слідів своїх ДНК. Тобто це вчиняли професіонали. Дмитро Кулеба повідомив, що перебуває на постійному зв’язку з міністрами закордонних справ цих країн, і наші посольства взаємодіють в контексті розслідування всіх випадків погроз. Слідство у справі триває.

Дзеркало тижня