Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Чотири шанси для Тимошенко: Верховна Рада не обере жодного?

Рішення профільного парламентського комітету помітно розлютило опозицію. У середу, 7 листопада, комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності скерував на доопрацювання всі чотири законопроекти щодо лікування засуджених закордоном. Будь-який з них міг би стати основою для звільнення екс-голови уряду Юлії Тимошенко. Це рішення підтримали більшість членів комітету, що складається з депутатів від Партії регіонів. Представники більшості наполягають, що йдеться лише про дотримання необхідних юридичних процедур.

Натомість в опозиційному таборі це розцінили як спроби саботажу зближення України з ЄС. Лідер опозиційної фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що зволікання з вирішенням "проблеми Тимошенко" загрожує зривом саміту Східного партнерства у Вільнюсі 28 листопада.

Його однопартієць, член парламентського комітету від "Батьківщини" Степан Курпіль, в інтерв'ю DW також не виключив, що президент Янукович та його оточення почали перегляд курсу на підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом. "Мета Януковича одна: виграти парламентські вибори 2015 року. Це можливо лише за умов масштабних фальсифікацій, але вдатися до них буде дуже важко, якщо Україна матиме асоціацію з ЄС", — сказав депутат.

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов раніше дав зрозуміти, що його однопартійці підтримають якийсь із чотирьох законопроектів щодо лікування засуджених за кордоном. Натомість, як сказав журналістам в кулуарах парламенту заступник Єфремова Михайло Чечетов, Партія регіонів підтримає створення робочої групи з розробки спільного законопроекту з цієї проблеми. "Щоби тиждень у комітетах по 25 годин на добу працювати над цим законопроектом, щоб опозиція вісім днів з нами й ночувала тут, розробляючи цей закон", — сказав Чечетов.

Але депутат від "Батьківщини" Володимир Ар'єв переконаний, що жодної необхідності у ночівлі в стінах парламенту немає. "Звести докупи ці законопроекти і напрацювати єдиний компромісний підхід можна години за чотири. А винести на голосування спільний законопроект можна хоч завтра, в тому разі, якщо більшість налаштована шукати компроміс", — сказав Ар'єв у коментарі DW.

Голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко пояснює затягування вирішення проблеми Тимошенко тим, що президент України Віктор Янукович досі не визначився з найкращою для себе формулою. "Частина оточення президента переконала його, що підписати угоду про асоціацію з ЄС можна буде і не звільняючи Тимошенко. Тепер ці ілюзії розвіялися і президентська сторона намагається піти на поступки з найменшими втратами для президентського іміджу", — вважає Тищенко.

У четвер, 7 листопада, Верховна Рада знову має розглянути законопроекти про лікування засуджених за кордоном , які можуть визначити механізм звільнення екс-прем'єрки Юлії Тимошенко. Однак, як прогнозують в опозиції, зусиллями більшості їх знову "провалять". Як очікується, на сьогоднішньому парламентському засіданні будуть присутні члени контактної місії Європарламенту в Україні Пет Кокс і Олександр Квасневський.

DW.DE