Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Через страх перед Ю.Тимошенко влада закриває Україні шлях до ЄС — А. Яценюк

Зараз реалізується сценарій зриву Вільнюського саміту, і це катастрофічна ситуація для 45-мільнонної держави. Про це повідомив голова Політради ВО “Батьківщина” та фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, передає УНН.

А.Яценюк нагадав, що першим питанням порядку денного позачергового засідання парламенту 13 листопада має бути ухвалення законопроекту, який дає можливість Юлії Тимошенко отримати медичну допомогу за кордоном і підписати Угоду з ЄС у Вільнюсі. Він підкреслив, що на нараді в голови парламенту опозиція передала перелік законопроектів, ухвалення яких необхідне для підписання Угоди з ЄС, голові фракції Партії регіонів, спікеру парламенту і керівнику робочої групи Геннадію Васильєву.

Проте, за словами голови Політради “Батьківщини”, пропозицій до цих законопроектів від політичних опонентів досі не надійшло: “Наскільки мені відомо, станом на 15.15 сьогоднішнього дня жодних пропозицій до законопроекту немає”.

Арсеній Яценюк наголосив, що Партія регіонів також не вносить пропозицій до проекту закону про прокуратуру, який теж необхідно ухвалити для підписання Угоди у Вільнюсі: “Абсолютно зрозуміло, що вони не збираються змінювати закон про прокуратуру, не хочуть приймати європейський законопроект”.

Він нагадав, що “мінімум п’ять статей законопроекту про прокуратуру не відповідають рекомендаціям, які були винесені Венеціанською комісією”.

“Йде процес затягування, небажання приймати закони як по Юлії Тимошенко, так і по прокуратурі. Думаю, така сама історія буде і щодо закону про вибори”, — додав він.

“Вільнюс хочуть зірвати, Юлію Тимошенко ніхто не хоче звільняти, закон про прокуратуру не хочуть змінювати, і фактично реалізується сценарій, як зірвати Вільнюс. І це катастрофічна ситуація для 45-мільйонної держави. Неприпустимо, коли страх перед Юлією Тимошенко закрив шлях для великої європейської держави, щоб підписати Угоду про асоціацію з ЄС”, — підкреслив А.Яценюк.

УНН