Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Боррель: Росія ігнорує ЄС під час обговорення питань безпеки в Європі

Головна "мета, турбота та інтерес" Євросоюзу полягає в тому, щоб домогтися від Росії деескалації на Донбасі. Про це написав у неділю, 9 січня, у своєму блозі верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель, підбиваючи підсумки своєї поїздки в Україну з 4 по 6 січня 2022 року.

"Не може бути безпеки в Європі без безпеки України. Крім України, під питанням вся архітектура європейської безпеки. Російське керівництво, навмисно виключивши будь-яке згадування про ЄС зі своїх "проєктів угод" від грудня минулого року, схоже, намагається перевести годинники назад до старих часів та до логіки холодної війни", - написав представник ЄС.

За словами Борреля, мета таких дій російського керівництва - підірвати європейську єдність, порушуючи незалежність і суверенітет колишніх радянських держав. Він наголосив, що таким чином російська влада прагне "повернути у зворотному напрямку еволюцію, що мала місце з 1990 року". "Такому поділу сфер впливу не місце у 2022 році: "Ялти-2" бути не може", - наголосив він.

Deutsche Welle