Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Польща

04
серпня
2020

Як зміниться політика Польщі щодо України після президентських виборів?

12 липня у Польщі Анджей Дуда вдруге тріумфував на президентських виборах, випередивши свого опонента мера Варшави Рафала Тшасковського на 2%. Наступного дня Президент Володимир Зеленський привітав переможця і запросив відвідати Україну. Запланований візит Анджея Дуди мав відбутися 13 квітня, проте, його скасували через пандемію COVID-19. Утім, уже невдовзі глави двох держав можуть зустрітися в Польщі – ще у червні Дуда запросив Зеленського до Варшави наприкінці літа.
15
вересня
2019
31
січня
2019

Визнання Польщею неконституційними поправок до Закону про Інститут національної пам’яті відкриває шлях до відновлення українсько-польського стратегічного партнерства

17 січня 2019 року Конституційний суд (КС) Польщі визнав неконституційними поправки до Закону про Інститут національної пам’яті (ІПН) із визначеннями «українські націоналісти» та «Східна Малопольща». Відповідні положення минулого року опротестував президент Польщі Анджей Дуда. Він вважає, що визначення «українські націоналісти» та «Східна Малопольща» є неточними, і таким чином, порушує конституційний принцип точності права, повідомляє «Польське радіо». Президент України Петро Порошенко привітав рішення польського КС та подякував А.Дуді.
26
грудня
2018

Україна і Польща вже стали єдиним економічним організмом – посол

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло вважає, що Україна і Польща вже стали єдиним економічним організмом.
18
листопада
2018

Польща підписала новий 24-річний контракт на поставку газу зі США

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG у четвер підписала новий довгостроковий контракт на поставку зрідженого природного газу зі США у рамках зусиль щодо зниження енергетичної залежності від Росії.
20
жовтня
2018

Польща подала офіційний запит на купівлю ракетної системи США

Згідно до оголошення Міністерства оборони Польщі від 19 жовтня, країна надала лист до США з запитом на купівлю високомобільної артилерійської ракетної системи M142, або HIMARS, повідомляє оборонне видання Defensenews.
1 2 3 ... >>