Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Заява МЗС України щодо рішення Білорусі призупинити участь в ініціативі ЄС «Східне партнерство»

Рішення про призупинення участі в ініціативі ЄС «Східне партнерство» свідчить про неповагу до цінностей демократії, верховенства права та прав людини, на яких засноване «Східне партнерство». Найголовніше, воно суперечить інтересам білоруського народу і його історичній належності до сім’ї європейських народів. 

Україна переконана, що цей односторонній крок жодним чином не позбавляє білоруський народ його права на зближення з Європейським Союзом та співпрацю у рамках «Східного партнерства» на основі європейських цінностей та з метою зміцнення європейської ідеї у нашому регіоні.

Україна готова допомогти білоруському громадянському суспільству зберегти доступ до заходів та проєктів «Східного партнерства», а також сприяти подальшому діалогу і контактам білоруського громадянського суспільства з Європейським Союзом. 

Водночас поточна ситуація у «Східному партнерстві» напередодні його майбутнього саміту свідчить про нагальну потребу переосмислити стратегічну мету цієї важливої ініціативи ЄС, посилити її геополітичне значення та відкрити європейські перспективи для тих держав-учасниць, які цього прагнуть. Це сприятиме розвитку співпраці усіх держав регіону на основі європейських цінностей, зміцнить їхню стійкість супроти зовнішніх викликів. 

Саме з такою метою Україна, Грузія та Молдова започаткували формат посиленої взаємодії — Асоційоване Тріо. Він покликаний, серед іншого, розвинути принцип диференціації у рамках «Східного партнерства», визначити нові далекосяжні цілі інтеграції східних партнерів з ЄС, зміцнити їхню безпеку та стійкість супроти гібридних загроз. 

Асоційоване Тріо налаштоване бути в авангарді розвитку «Східного партнерства», аби втілити європейські прагнення його країн-учасниць і забезпечити подальше зближення з ЄС.

МЗС України