Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Володимир Гройсман та Дональд Туск обговорили успіхи українського Уряду на шляху реформ і процес зближення України та ЄС

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер провів зустріч з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском. Сторони обговорили першочергові питання порядку денного взаємодії України та Європейського Союзу, зокрема щодо запровадження безвізового режиму, завершення ратифікації Угоди про асоціацію та спільні зусилля щодо протистояння російській агресії.

Володимир Гройсман зауважив, що Україна очікує рішення Європейського Союзу  щодо лібералізації візового режиму. У свою чергу Україна виконала усі необхідні для цього вимоги, підкреслив він.

Голова Уряду також наголосив на важливості завершення ратифікації Угоди про асоціацію із Європейським Союзом. "Розраховуємо, що Європейський Союз знайде правильне рішення щодо реалізації цього питання", - зазначив він.

Прем’єр-міністр поінформував співрозмовника, що Уряду вдалося відновити співпрацю із Міжнародним валютним фондом. Також продовжується курс на проведення необхідних в країні реформ.

Президент Європейської Ради Дональд Туск відзначив зусилля Уряду та досягнутий результат у проведенні змін у країні.

Європейський Союз продовжуватиме підтримувати Україну у питанні протистояння російській агресії, зазначив він.

"Ми у Європі продовжуємо обговорювати те, яким чином ми можемо надати Україні допомогу щодо повного упровадження Мінських домовленостей, щоб можна було досягнути  справжнього припинення вогню, і сподіваюся, миру. Моя роль у Європі - щодня роз'яснювати: між Україною і Росією немає симетрії, тому що одна сторона - Росія - виступає агресором, а Україна - жертва у цій ситуації. Тут немає ніякої політичної рівності", - наголосив Дональд Туск.

Сторони також торкнулися питання продовження санкцій відносно Російської Федерації. У цьому контексті Володимир Гройсман закликав усі демократичні країни до консолідованої позиції.

Прем’єр-міністр також подякував Дональду Туску та Європейському Союзу за всебічну підтримку України, зокрема у відстоюванні її територіальної цілісності.

 

Урядовий портал