Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Володимир Гройсман: Поглиблення співпраці України та країн Вишеградської четвірки дасть можливість якісніше проводити реформи та інтегруватися до ЄС

Поглиблення співпраці України та країн Вишеградської четвірки дасть можливість країні більш якісніше проводити реформи та інтегруватися до європейського і євроатлантичного простору. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на спільній прес-конференції із главами урядів держав Вишеградської групи за результатами зустрічі у рамках 26-го Економічного форуму у м. Криниця-Здруй 6 вересня.

«Ми дивимося абсолютно оптимістично у майбутнє. Ми вважаємо, що маємо дуже гарні основи для поглиблення нашої співпраці. Ми вважаємо, що поглиблення співпраці з країнами Вишеградської четвірки дасть можливість більш якісніше нам проводити реформи в країні і більш якісніше інтегруватися до європейського і євроатлантичного простору», - наголосив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр наголосив, що Уряд України зацікавлений у поглибленні співробітництва з Вишеградською четвіркою.

«Вважаю, що у нас є величезний потенціал щодо розвитку наших стосунків. Переконаний у тому, що поглиблення нашої співпраці буде носити достатньо позитивний результат для наших країн», - зазначив Володимир Гройсман.

Голова Уряду запевнив співрозмовників у незмінності курсу України на європейську інтеграцію. Україна очікує на якнайшвидше завершення ратифікації Угоди про Асоціацію із Європейським Союзом.

У цьому контексті він подякував за підтримку країнам-членам Вишеградської четвірки щодо набуття чинності Угоди про асоціацію з ЄС та запровадження ЄС безвізового режиму для українських громадян.

«Наш шлях на європейську інтеграцію є дуже непростим в умовах агресії, але за декілька років Україна провела важливі зміни», - зауважив Голова Уряду.

Так, спостерігається прогрес в сфері державного управління, відновлюється довіра до системи правосуддя, розпочато ефективну боротьбу з корупцію, перебудовується енергетична система і докладаються зусилля для досягнення енергонезалежності країни, зазначив Прем'єр-міністр.

У цьому контексті Володимир Гройсман подякував країнам Вишеградської групи за підтримку України у цій сфері, зокрема Словаччині.

Він повідомив, що сьогоднішня зустріч буде мати низку ініціатив щодо поглиблення співпраці в інфраструктурній сфері, економічній та енергетичній сферах.

«Є ряд завдань, які ми можемо розглядати в короткостроковій і середньостроковій перспективі, які зроблять наші країни сильнішими, і, беззаперечно, ми будемо мати взаємовигідні відносини», - підкреслив Володимир Гройсман.

Голова Уряду також привітав Прем'єр-міністра Республіки Польща Беату Шидло з початком головування Польщі у Вишеградській групі з 1 липня та подякував за ініціативу проведення зустрічі у такому форматі.

 

Урядовий портал