Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Верховна Рада України просить про автокефалію для Української православної церкви

Народ України не сприймає ідею церковного єднання з патріархом Кирилом, йдеться в посланні до Вселенського патріарха. Автокефальний статус допоміг би подолати церковний розкол в країні, йдеться у посланні.

Верховна Рада України звернулася до Вселенського патріарха, архієпископа Константинополя і Нового Риму Варфоломія з проханням надати автокефалію Українській православній церкві (УПЦ). Проект відповідної постанови в четвер, 16 червня, підтримали 245 депутатів українського парламенту.

"Звернутися до Вас, Глави Святої Церкви Константинополя і Вселенського Патріарха, нас спонукають особливі обставини, що склалися сьогодні в житті України (…) Народ України вже не сприймає ідею церковного єднання з Блаженнішим Патріархом Московським Кирилом, який не тільки не виступив на захист православних християн України, які страждають від російської агресії, а й став одним з головних ідеологів "русского мира", а, отже, і одним з архітекторів нинішньої гібридної війни Росії проти України", – цитує текст звернення агентство "Укрінформ".

На думку депутатів, видання томосу (указу) про автокефалію православної церкви в Україні допоможе подолати розділення церкви, що вже багато років існує в Україні. Парламентарі просять Вселенського патріарха скористатися його канонічними повноваженнями і визнати недійсним акт 1686 року "який був прийнятий з порушенням священних канонів Православної церкви" і згідно з яким Київська митрополія була приєднана до Московського патріархату.

Верховна Рада України також звернулася до Варфоломія з проханням скликати Всеукраїнський об'єднавчий собор під егідою Вселенського патріархату, який вирішив би всі спірні питання і об'єднав українське православ'я.

Напередодні Вселенський патріарх Варфоломій оголосив, що Всеправославний собор, який повинен пройти на Криті 17-26 червня, відбудеться, незважаючи на рішення Російської православної церкви не брати участь в ньому в умовах відсутності очільників низки інших церков. У числі тих, хто відмовився бути присутнім на соборі, Болгарська церква, Антіохійська (Сирія) і Грузинська.

DW.COM