Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Уряд Німеччини відкинув ідею співголови "Зелених" щодо зброї для України

Чинний уряд Німеччини не надаватиме Україні озброєнь, наголосив речник уряду Штеффен Зайберт, реагуючи на  заяву співголови партії "Зелених" Роберта Габека щодо доцільності надання Києву принаймні оборонної зброї.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DW.

"Ми сповідуємо обмежувальну та відповідальну політику експорту озброєнь та, стосовно України, не надаємо дозволів для (експорту - ред.) бойової зброї", - сказав Зайберт. За словами Зайберта, він може говорити лише про уряд цієї каденції, й тут зміни позиції не буде.

Він також вказав на підтримку України з боку німецького уряду та на необхідності розв'язання конфлікту на Донбасі  політичним шляхом.

Тим часом речник німецького МЗС зазначив, що йому невідомо про актуальні запити від Києва про надання зброї.

На початку цього тижня Роберт Габек під час візиту до Києва заявив, що Україні важко відмовити у праві на отримання оборонних озброєнь. При цьому Габек зазначив, що це не суперечить пацифістській позиції його партії.

Утім, слова політика викликали різку критику як з лав партії "Зелених", так й інших політичних сил: Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Соціал-демократичної партії та Лівої партії. Окремі депутати Бундестагу від партії "Зелених" дистанціювалися від слів співголови партії.

Однак Роберт Габек, попри критику, не відмовився від своєї позиції. В інтерв'ю медіакомпанії Deutschlandfunk 26 квітня він зазначив: "Україна тут бореться не лише за себе, а Україна також захищає безпеку Європи". За його словами, якщо Україна "впаде", то це стане "запрошенням для Росії" з ескалації й інших конфліктів. Габек висловив розуміння критики його ідеї з лав своєї партії, однак вказав і на те, що "Зелені" мають "тривалу традицію допомоги Україні".

Габек, який здійснив візит на лінію розмежування на Донбасі, зазначив, що Німеччина могла б постачати Україні прилади нічного бачення, засоби для розвідки, знешкодження вибухонебезпечних предметів, засоби медичної евакуації. За словами Габека, він свідомо казав про "оборонні" озброєння для України, хоча йому й зрозуміло, що така зброя може бути використана з іншою метою.

 

Європейська Правда