Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Україна та Норвегія офіційно започаткували діалог із питань європейської інтеграції

Під час візиту до Королівства Норвегія Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром Норвегії у справах Європейського Союзу та Європейського економічного простору Франком Бакке-Єнсеном.

Під час зустрічі йшлося про значний потенціал щодо обміну досвідом і поглиблення двостороннього діалогу. Із цією метою визначені пріоритетні сектори співробітництва, а також підтримки України з боку Норвегії.

Сторони оприлюднили Спільну заяву щодо запуску двостороннього діалогу з європейської інтеграції. «Метою даного діалогу, – йдеться в документі, – є обмін і розвиток знань про те, яким чином країни, що не є членами ЄС, можуть брати участь та сприяти європейській інтеграції». Норвегія поділиться досвідом і знаннями щодо участі у Європейському економічному просторі, Європейській асоціації вільної торгівлі, Шенгенській зоні та інших європейських органах. 

Також цей діалог сприятиме двостороннім торговельним і бізнесовим можливостям. 

Повний текст Заяви:

Спільна заява щодо початку двостороннього діалогу з питань європейської інтеграції

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України пані Іванна Климпуш-Цинцадзе та Міністр Норвегії у справах ЄС та ЄЕП пан Франк Бакке-Єнсен зустрілись сьогодні у м. Осло та заявили про таке:

I.       Керуючись Спільною декларацією про партнерство між Україною та Королівством Норвегія, підписаною Президентом Петром Порошенком та Прем’єр-Міністром Ерною Солберг 18 жовтня 2016 року і дедалі тіснішим двостороннім співробітництвом між Україною та Норвегією, ми погодились розпочати двосторонній діалог із питань європейської інтеграції.

II.      Метою даного діалогу є обмін і розвиток знань про те, яким чином країни, що не є членами ЄС, можуть брати участь та сприяти європейській інтеграції.

III.     Норвегія ділитиметься відповідним досвідом і знаннями, отриманими в результаті її участі в ЄЕП, ЄАВТ, Шенгені та інших відповідних європейських органах. Для України цей діалог стане невід'ємним елементом у її зусиллях рухатись ближче до вступу в ЄС і процесі політичної та економічної інтеграції з ЄС.

IV.    Діалог буде також підтримувати наші взаємні зусилля у розширенні двосторонніх торговельних і ділових можливостей. З цією метою, Україна взяла на себе зобов'язання щодо впровадження далекосяжних, політичних, галузевих та правових реформ, які забезпечуватимуть більш передбачувану і стабільну основу для торгівлі та бізнесу. Ефективна боротьба з корупцією в Україні має вирішальне значення для можливостей розвитку бізнесу. Обидві країни будуть продовжувати заохочувати свої бізнес-спільноти активно брати участь у цьому процесі, наприклад, в рамках роботи Норвезько-української торгової палати та двосторонньої економічної комісії.

V.      Двосторонній діалог буде зосереджений, як на всеосяжних питаннях політики, так і більш конкретних питаннях у відповідних секторах, діяльність у яких провадиться з метою адаптації до правил та законодавства ЄС. У рамках діалогу візьмуть участь експерти, які представлятимуть відповідні міністерства і відомства, з метою встановлення конкретних напрямів, що повинні бути предметом подальшого обговорення. Під час діалогу братиметься до уваги поточна підтримка, яку Норвегія надає Україні, та яка може надалі забезпечуватись за рахунок співпраці з Північними країнами, а також з іншими європейськими партнерами.

VI.    Діалог повинен охоплювати такі напрями:

- Імплементація Угоди про ЄЕП;

- Нарощування потенціалу;

- Юстиція та питання, пов’язані з Шенгеном;

- Продовження двостороннього співробітництва в рамках ЄЕП та норвезьких грантів;

- Реформа сектора енергетики та енергоефективності;

- Навколишнє середовище;

- Море та питання, пов’язані з ним;

- Торгівля та питання, пов'язані з бізнесом;

- Обмін досвідом щодо Транс-європейської транспортної мережі, включаючи планування і розвиток транспортної інфраструктури;

- Реалізація проектів в рамках програми «Горизонт 2020».

 VII.   Діалог буде підлягати регулярній оцінці та аналізу. Він також буде включений до порядку денного відповідних зустрічей на політичному рівні.

 м. Осло, 28 квітня 2017 р.

 Урядовий портал