Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Україна та Намібія домовилися відкрити шлях до системної співпраці у сфері освіти та технологій

3 листопада відбулася зустріч Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника із Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Намібія Ндалі Че Каматі.

Участь у зустрічі також взяли радник посольства Республіки Намібія Альберт М. Лушетиль та заступник начальника управління міжнародного співробітництва МОНмолодьспорту Максим Михайленко.

Як зазначив Міністр, метою зустрічі є відновлення та пожвавлення науково-освітніх зв'язків України та Намібії, переведення відносин між нашими державами у більш динамічне русло, яке дозволить розширити існуючі форми співробітництва та розпочати пошук нових шляхів для підготовки фахівців, необхідних для ефективного розвитку економіки Республіки Намібія.

Дмитро Табачник назвав співпрацю з підготовки фахівців у медичній, гірничо-видобувній, аграрній, та особливо транспортній галузі цікавою та перспективною. Як зазначив Міністр, на контрактній основі в Україні навчається 13 громадян Намібії, 12 з них опановують медичні спеціальності. Проте, за його словами, на сьогодні «між нашими країнами не підписано угоду про співробітництво у сфері освіти».

Слушно нагадати, що протягом останніх років бажання відновити співпрацю у цій сфері під час зустрічей з українськими дипломатами декларували намібійські високопосадовці, зокрема, Президент Похамба, а також Міністр інформації та телекомунікаційних технологій Джоел Каапанда. «Саме зараз настав час надати українсько-намібійським відносинам мобілізуючий імпульс», – сказав Дмитро Табачник.

Намібійська делегація підтримала запропоновані напрями співробітництва, а також висловила надію на те, що наступним кроком буде підписання відповідних угод між обома державами. Ндалі Че Каматі відзначив, що «Намібія – територіально велика, але малозаселена країна, яка має потужний видобувний сектор, значні поклади корисних копалин і тому відчуває брак спеціалістів у цих сферах. Тож, Намібія покладає великі надії на Україну, як державу, що має можливість підготувати таких спеціалістів».

Як державі, яка належить до лідерів у сфері залучення іноземних студентів (особливо це стосується інженерних та гірничих спеціальностей), Посол запропонував Україні взяти участь у розвитку спеціальної ділової зони на узбережжі Намібії. У свою чергу Дмитро Табачник високо оцінив туристичний потенціал Намібії.

Намібійські дипломати зазначили, що покладають великі надії на подальший розвиток тісної співпраці між Республікою Намібією та Україною у сфері підготовки спеціалістів та розширення можливостей щодо залучення наукового потенціалу нашої держави у розбудову економіки Намібії.

Сторони домовилися якнайшвидше опрацювати проект угоди про співпрацю у сфері освіти та науки.

Урядовий портал