Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Україна стала повноправним членом Енергетичного співтовариства

Україна з 1 лютого 2011 року увійшла до складу Енергетичного співтовариства. Відповідне повідомлення поширив розташований у Відні головний офіс цієї організації. «Сьогодні ми офіційно відзначаємо друге розширення Енергетичного співтовариства - після завершення всіх правових процедур Україна стає повноправним членом організації», - йдеться у повідомленні.
Новий статус України вже привітала Європейська комісія. «Ми вітаємо входження України до Енергетичного співтовариства. Це вирішальний крок як для організації, так і для її нового члена. Переконані, що активна та відповідальна участь України в Енергетичному співтоваристві дасть змогу українським громадянам та представникам бізнесу ще більше наблизитися до внутрішнього європейського енергетичного ринку», - зазначив з цього приводу заступник генерального директора Єврокомісії з питань енергетики Фабріціо Барбазо (Fabrizio Barbaso).
За словами директора секретаріату Енергетичного співтовариства Славчо Нейкова (Slavtcho Neykov), входження України відкриває перед Енергетичним співтовариством абсолютно нові виміри діяльності. Географічна концепція цієї організації, від початку прив'язана до регіону Західних Балкан, фактично втратила чинність.
«Головним призначенням Угоди Енергетичного співтовариства є поширення європейської енергетичної політики по всій Європі на основі чіткого правового базису. Оскільки Україна є важливою транзитною державою, її входження матиме позитивний ефект для європейської безпеки енергопостачання, що означає взаємну перемогу для всіх учасників цього процесу», - наголосив С. Нейков.
За повідомленням секретаріату Енергетичного співтовариства, робота на виконання положень Угоди вже розпочалася шляхом розробки конкретного плану дій. Цей документ визначає, що потрібно зробити українській владі, зокрема - у питанні ухвалення ключового «вторинного» законодавства та впровадження ринкових правил.

Європейський простір