Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

У МЗС створено архітектуру координації міжнародної гуманітарної допомоги

27 березня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у форматі відеоконференції обговорив з Координаторкою системи ООН, Гуманітарною координаторкою в Україні Оснат Лубрані та керівниками представництв Програми розвитку ООН, Дитячого фонду ООН та Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні допомогу у боротьбі з пандемією коронавірусу.

Представники системи ООН відзначили, що Організація Об’єднаних Націй мобілізує ресурси підтримки Україні за двома напрямками. По-перше, для першочергових потреб системи охорони здоров'я України. По-друге, для подальшого подолання соціально-економічних наслідків пандемії.  

“Уряд визначив МЗС координатором міжнародної гуманітарної допомоги і у нас створена ефективна архітектура такої координації. Ми зможемо допомогти вам спрямувати ресурси у найбільш важливі сфери. Але вже зараз ми маємо дбати не лише про боротьбу з пандемією, а з її наслідками для наших громад, суспільства і економіки”, - зазначив Дмитро Кулеба. 

Міністр також зауважив, що Україна підтримує заклик Генерального секретаря ООН до об’єднання міжнародних зусиль заради боротьби із COVID-19 та вітає запуск Глобального плану гуманітарного реагування розміром $2 млрд. для підтримки країн, що можуть найбільше постраждати від пандемії.

Міністерство закордонних справ України