Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Позитивний тренд у відносинах з Канадою буде збережено, - Дмитро Разумков

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков провів зустріч із новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою. Дмитро Разумков привітав пані Ґаладзу з новою посадою і можливістю працювати в Україні. «Я дуже сподіваюся, що нам вдасться продовжити той позитивний тренд, який склався у відносинах з Канадою», - зазначив він.

Голова Парламенту наголосив на необхідності продовження ефективної співпраці між країнами, зокрема, на міжпарламентському рівні. Він високо оцінив діяльність української парламентської групи дружби з Канадою та висловив сподівання, що вона у подальшому допоможе вирішенню питань і викликів, які стоятимуть перед державами.

Окрім того, Дмитро Разумков подякував канадській стороні за сталу і принципову позицію Канади на міжнародній арені щодо захисту територіальної цілісності й суверенітету України та повернення тимчасово окупованих територій, а також за надання допомоги, у тому числі військової. Він висловив сподівання на продовження спільних навчань. 

Голова Парламенту високо оцінив багаторічну діяльність Канадсько-Української Парламентської програми “CUPP”, яка була створена українською діаспорою у співпраці з Парламентом Канади.

Під час зустрічі сторони також обговорили трагедію, що сталася з українським літаком в Ірані. Дмитро Разумков висловив співчуття родинам загиблих внаслідок збиття літака. «Спільно ми сприятимемо розслідуванню всіх нюансів і особливостей катастрофи, щоб винні понесли покарання. Українська сторона наполягатиме, щоб «чорні скриньки» були передані в Україну для повного і всебічного вивчення. Необхідно надати повну інформацію як українському суспільству, так і світовому співтовариству», - підкреслив Голова Верховної Ради.

Своєю чергою, Лариса Ґаладза відзначила швидку і ефективну роботу українського парламенту та підкреслила, що відносини, спрямовані на зближення обох країн, будуть збережені. «Ми відчули зміни і відкритість України, бачимо, що проводяться реформи», - підкреслила вона і запевнила у готовності до напрацювання програми співпраці з Україною.

Верховна Рада України