Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Підтримка з боку НАТО у питаннях кібербезпеки дуже важлива в умовах виборчих перегонів, - Андрій Парубій

Відповідаючи на запитання журналістів по завершенню зустрічі з Генеральним Секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, Голова Українського Парламенту підкреслив, що дуже важливо отримати підтримку з боку НАТО у питанні кібербезпеки, особливо в рік напередодні виборів.

За словами Голови Верховної Ради, з Генеральним Секретарем було обговорено широке коло питань, зокрема, і питання кібербезпеки. «І ми проговорили збільшення трастового фонду, через який НАТО допомагає України в питанні кібербезпеки», - розповів А.Парубій і повідомив, що «домовились про збільшення фінансування по цій лінії у підтримці України».

Голова Парламенту також зазначив, що надав детальну інформацію про закон про воєнний стан. За його словами, було поширено дуже багато інсинуацій російськими ЗМІ з цього приводу, тому «дуже важливо, щоб Генеральному Секретарю з перших вуст детально пояснити, в чому є логіка і причина». А.Парубій наголосив, що, за різними даними, «були підстави, можливості і очікування загострення ескалації і більш масштабного конфлікту». Він пояснив, що введення воєнного стану проводиться в тих областях, які межують або з Російською Федерацією, або з Придністров’ям, де знаходяться російські війська. «Термін у 30 днів потрібний для того, щоб у випадку ескалації ми змогли швидко провести мобілізацію і ефективно організувати оборону своєї країни», - сказав А.Парубій.

За словами Голови Парламенту, «всі пояснення були повністю сприйняті Генеральним Секретарем, у тому числі і той факт, що Верховна Рада України прийняла Постанову про призначення президентських виборів на 31 березня, був оцінений як щирість і відкритість українських намірів». «Цим фактом ми продемонстрували, що вся російська пропаганда про те, що воєнним станом будуть скасовані президентські вибори, є повною нісенітницею і черговим російським фейком, - сказав він. - І це було одним із головних аргументів, який був сприйнятий нашими партнерами, і позиція України була підтримана».

Голова Верховної Ради також поінформував Генерального Секретаря НАТО і про реформи, і про імплементацію закону про національну безпеку. «Ми також провели більш детальний аналіз тих реформ, які Україна має зробити для того, щоб швидше вийти на певний етап вступу в НАТО: чи то ПДЧ, чи безпосередньо вступ в НАТО», - сказав він і наголосив, що «Україна чекає твердих і чітких сигналів по вступу України в НАТО». «А змінами до Конституції ми визначили це як головний зовнішньо-політичний аспект діяльності нашої Української держави», - підкреслив Голова Парламенту.
 

Верховна Рада України