Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Національна комісія України у справах ЮНЕСКО закликає країни-партнери до співпраці у відстоюванні цілей ЮНЕСКО

Національна комісія України у справах ЮНЕСКО закликає країни-партнери зміцнювати двосторонню, субрегіональну та регіональну співпрацю шляхом імплементації спільних ініціатив та проектів в рамках програмної діяльності ЮНЕСКО. Про це йдеться у зверненні Нацкомісії України, яке одноголосно ухвалено на XXI засіданні, що відбулося 7 лютого 2017 року в Міністерстві закордонних справ України.

У документі також наголошується на необхідності ефективного моніторингу з боку ЮНЕСКО ситуації на території незаконно окупованого Криму.

«В умовах незаконної окупації Росією Автономної Республіки Крим та м.Севастополь та триваючої російської агресії проти України одним з основних пріоритетів Національної комісії України у справах ЮНЕСКО є моніторинг ситуації в окупованому Криму та окремих регіонах Донецької і Луганської областей, які тимчасово знаходяться поза зоною контролю України, з точки зору дотримання прав людини, зокрема права на мову та культуру, а також збереження української історичної та культурної спадщини», - йдеться у зверненні.

Учасники засідання позитивно відзначили шість рішень «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», які було ухвалено Виконавчою радою ЮНЕСКО за останні роки, спрямовані на практичну реалізацію положень статуту ЮНЕСКО щодо забезпечення освіти для всіх, захисту культурної, історичної та природної спадщини, а також вільного обміну ідеями.

У ході засідання члени Національної комісії України у справах ЮНЕСКО підбили підсумки діяльності Комісії за 2016 рік та окреслили головні напрями роботи у 2017 році.

Представники Міністерства освіти та науки, Міністерства молоді і спорту, Міністерства екології та природних ресурсів та Академії наук України поінформували про пріоритети діяльності очолюваних ними секторів Нацкомісії.

Особливу увагу було приділено стану українського об’єкту, внесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Св. Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра». Представники Міністерства культури України від імені сектору культури та культурної спадщини поінформували про заходи, що вживаються з метою збереження цієї історичної та культурної пам’ятки.

Під час засідання також відбулося урочисте вручення сертифікату ЮНЕСКО про внесення українського елемента «Козацькі пісні Дніпропетровщини» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони.

Міністерство закордонних справ України