Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Мінекоенерго розширить співпрацю з Європейським інвестиційним банком

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель провів зустріч з Головою Постійного представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жаном-Еріком С. де Загоном. Зустріч проведена з метою обговорення питань щодо проектів в галузі енергетики, що фінансуються за кошти ЄІБ, анбандлінгу НАК «Нафтогаз України», транзиту газу, основних напрямків роботи у сфері енергоефективності та перспектив впровадження ринку зелених облігацій.

Міністр подякував ЄІБ за підтримку важливих для енергетики проектів та реформ та поінформував про ключові пріоритети у реформуванні енергетичного та екологічного секторів, передбачені Програмою дій Уряду.

Зокрема, це подолання енергетичної бідності та підвищення енергоефективності економіки, ефективне та ощадливе використання природних ресурсів, створення належних умов для українських споживачів та бізнесу сплачувати справедливу ціну за отримання якісних енергетичних товарів, забезпечення безперебійного та надійного доступу українським споживачам до користування енергоресурсами.

«Значну увагу Міністерство зосередить на завданнях енергоефективності, збереження довкілля, використання відновлюваних джерел енергії та вжиття заходів із запобігання зміні клімату», – наголосив Міністр.

Також він наголосив на збереженні курсу на інтеграцію енергосистеми України до європейської енергосистеми ENTSO-E та європейських енергетичних ринків, що посилить енергетичну безпеку нашої країни. При цьому звернув увагу на потребу в періодичному перегляді Енергетичної стратегії України з урахуванням нових викликів та пріоритетних завдань збереження довкілля.

Олексій Оржель відзначив прогрес України у вирішенні ключових питань реформування, зокрема щодо анбандлінгу НАК «Нафтогаз України», завершення якого є одним  із пріоритетів Уряду, а також реформи НЕК «Укренерго» та сертифікації як незалежного європейського системного оператора.

Учасники зустрічі обговорили стан реалізації спільних з ЄІБ інвестиційних проектів. Наразі у Міністерстві в стадії реалізації 2 такі інвестиційні проекти: «Реабілітація гідроелектростанцій» та «Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу «Уренгой – Помари – Ужгород», обсяг позики яких складає 350 млн євро.

Перспективою подальшого співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями є підготовка пріоритетних інвестиційних проектів в енергетичній сфері, які за своїм масштабом та значущістю можуть претендувати на національні проекти. Це, зокрема, реабілітація гідроелектростанцій (ІІІ черга); збільшення потужності Каховської ГЕС та будівництво Канівської ГАЕС та Ташлицької ГАЕС.

За підсумками зустрічі сторони висловили сподівання на розширення подальшої співпраці

Кабінет Міністрів України