Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Комісія при президенті вважає помилування Тимошенко передчасним

 

Комісія при президентові України у питаннях помилування не знайшла підстав для внесення пропозиції про помилування екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

"Комісія не знайшла підстав для внесення пропозиції про застосування помилування, а також вважає таку пропозицію передчасною", - йдеться у відповіді адміністрації президента на запит ВВС Україна.

При цьому комісія посилається на "ступінь тяжкості вчиненого злочину, а також те, що Ю.Тимошенко відбула незначну частину призначеного судом строку покарання, обвинувачується та підозрюється у вчиненні інших правопорушень".

Засідання Комісії з питань помилування заплановане на четвер, 24 жовтня.

Немає підстав

Раніше члени комісії повідомили, що питання Тимошенко немає у порядку денному засідання комісії.

"Я вивчила всі матеріали до засідання комісії, там немає подання щодо Юлії Тимошенко. Не будемо це питання розглядати", - заявила ВВС Україна член комісії Лариса Скорик.

Член комісії, депутат від Партії регіонів Сергій Гриневецький також запевнив, що на засідання в четвер питання про "часткове помилування" Юлії Тимошенко виноситися не буде.

Депутат нагадав, що 27 квітня комісія розглянула звернення про помилування екс-прем’єра й не знайшла для нього підстав.

"Тому повторно розглядати питання щодо помилування Юлії Тимошенко немає підстав", - сказав Сергій Гриневецький, якого цитує офіційний сайт Партії регіонів.

Захисник пані Тимошенко Сергій Власенко висловив обурення відмовою комісії розглянути питання про помилування екс-прем'єра.

"Сьогодні засідатиме так звана комісія з помилування, яка відмовилася розглядати клопотання стосовно Юлії Володимирівни Тимошенко, незважаючи на те, що це клопотання підписали понад 170 народних депутатів і місія Європарламенту та керівники церков і знамениті українці", - сказав пан Власенко, якого цитує агенція "Інтерфакс-Україна".

4 жовтня представники місії Європарламенту Олександр Квасневський і Пет Кокс подали президенту України прохання про помилування Юлії Тимошенко.

Вони також запропонували екс-прем'єрові пройти лікування в Німеччині, на що екс-прем'єр погодилася.

Закон від опозиції

24 жовтня три опозиційні фракції внесли у парламент власний законопроект щодо вирішення "питання Тимошенко" - про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод для підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Раніше у парламенті було зареєстровано два законопроекти, які уможливлюють лікування засуджених за кордоном, від депутатів Сергія Міщенка й Анжеліки Лабунської.

Однак "Батьківщина" наполягає, що не погодиться на жоден варіант вирішення питання Тимошенко, який передбачатиме так звані "канікули в ув’язненні" для Юлії Тимошенко.

За словами лідера фракції "Батьківщина" Арсенія Яценюка, депутати можуть проголосувати за цей законопроект, а президент - поставити підпис максимум за 24 години.

 17 жовтня Віктор Янукович заявив, що Верховна Рада може ухвалити рішення про можливість лікування Юлії Тимошенко за кордоном, і пообіцяв підписати такий закон.

Вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яке у ЄС вважають прикладом вибіркового правосуддя в Україні, є однією з ключових умов для підписання угоди про асоціацію з ЄС у листопаді.

Україна розраховує підписати Угоду про асоціацію з ЄС на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі наприкінці листопада.

BBC Україна