Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Комісар Фюле зустрівся з лідерами української опозиції для обговорення єврореформ

 

29 серпня Європейський Комісар з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле зустрівся в Брюсселі з трьома лідерами української парламентської опозиції: Віталієм Кличком («УДАР»), Олегом Тягнибоком (ВО «Свобода») та Арсенієм Яценюком («Батьківщина»). Зустріч була присвячена аналізу просування євроінтеграційних реформ в Україні, а також питанням, що їх Україна ще має розв’язати для уможливлення підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Після зустрічі Фюле зазначив:

«Цей тиждень у Брюсселі, в європейських інституціях, був українським. І це правильно: це свідчить про те, як багато уваги ми приділяємо цьому важливому сусідові. Це також свідчення нашої вірності спільній амбіції підписати Угоду про асоціацію на вільнюському Саміті Східного партнерства у листопаді та створити для цього необхідні умови. І я був дуже радий зустрітися сьогодні з лідерами трьох опозиційний партій, які чітко асоціюють себе з європейським порядком денним та підтримують його, зокрема, у своїй роботі у Верховній Раді.

Два дні тому, після зустрічі з Андрієм Клюєвим, я нагадав, що Україна має продемонструвати рішучі дії та відчутний поступ щодо всіх відповідних критеріїв, аби ЄС міг підписати Угоду про асоціацію у Вільнюсі.

Виконання цих критеріїв передбачає вирішення нерозв’язаної ситуації вибіркового правосуддя, зокрема справи Юлії Тимошенко, та здійснення подальшої реформи судової сфери. Потрібно також покращити виборче законодавство, реформувати Генеральну Прокуратуру та поліпшити бізнесовий клімат. На зустрічі я також наголосив на особливій відповідальності Уряду України щодо підготовки якісних законопроектів, які мають бути потім обговорені та ухвалені Верховною Радою.

Сьогодні, говорячи з лідерами опозиції, ми обговорили їхню участь у цьому процесі. Адже дуже важливо мати їхню підтримку для всіх необхідних реформ.

Всі політичні партії мають здійснити серйозний обсяг законодавчої роботи на початку осені. Час відіграє тут істотну роль: на цьому я голосив у вівторок, і повторив це сьогодні. Адже ЄС оцінить виконання Україною критеріїв уже в жовтні.

Я попросив трьох лідерів опозиції, аби вони конструктивно долучилися до виконання європейського порядку денного. І я радий, що вони висловили однозначне прагнення підтримати законодавчі акти, потрібні для підписання Угоди про асоціацію. Попри тиск часу, ми сподіваємося, що у Верховній Раді відбудеться повноцінний процес ухвалення законодавства, в якому буде час не тільки для голосування, але й для належного розгляду законопроектів.

Процес політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС має залучати всі сторони. Він потребує широкого консенсусу щодо програми реформ, зорієнтованої на ЄС, із конструктивними внесками як уряду та опозиції, так і громадянського суспільства. Саме тому я з нетерпінням очікую на участь в політичному круглому столі, що залучатиме всі відповідні сторони, під час мого наступного візиту до Києва».

Сайт Представництва ЄС в Україні