Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Кокс і Квасневський підтримали один з проектів по Тимошенко

 

Спостерігачі від Європейського парламенту Олександр Квасневський та Пет Кокс назвали законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської "найкращою основою" для того, аби знайти необхідний консенсус у справі Тимошенко.

"Наша місія вивчила всі законопроекти щодо лікування засуджених осіб за кордоном. Ми дійшли висновку, що законопроект п. Лабунської являє собою найкращу основу, на якій слід створювати та шукати необхідний консенсус між проурядовими та опозиційними партіями", - сказано в заяві спостерігачів, яку поширило представництво Євросоюзу в Україні 31 жовтня.

Олександр Квасневський та Пет Кокс здійснили вже 24-й візіт до України в рамках місії Європарламенту, яка вивчає питання вибіркового правосуддя в Україні.

У четвер спостерігачі зустрілися з президентом Віктором Януковичем та ув'язненою екс-прем'єркою Юлією Тимошенко.

У своїй заяві Олександр Квасневський та Пет Кокс закликають владу та опозицію докласти всіх зусиль для досягнення консенсусу щодо подальших законодавчих кроків і зробити це якомога швидше.

Коментуючи заяву Європарламенту адвокат ув'язненої Сергій Власенко сказав журналістам у Харкові, що Юлія Тимошенко готова підтримани будь-які рекомендації місії Європарламенту.

"Юлія Володимирівна неодноразово, в тому числі публічно, заявляла, що готова підтримати будь-які рекомендації місії Кокса-Квасневського, як єдиної уповноваженої Євросоюзом інституції для моніторингу виконання критеріїв подолання вибіркового правосуддя в справі Тимошенко", - заявив пан Власенко.

"Лікування у кайданах"

Законопроект Анжеліки Лабунської пропонує удосконалити прописану в Кримінальному кодексі процедуру звільнення ув’язнених від покарання за хворобою.

Якщо в’язень протягом року лікується в стаціонарі котроїсь української лікарні і в результаті не одужує, то суд за наявності відповідної довідки і письмової заяви іноземної клініки про згоду прийняти його на лікування може дозволити такому ув’язненому лікуватися за кордоном.

"Приймаючи (таке – Ред.) рішення…, суд зобов’язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою", – йдеться у проекті Лабунської.

Але при цьому вона пропонує залишити без змін положення Кримінального кодексу, яке зобов’язує в’язнів, котрі одужали, повертатися назад відбувати покарання.

Соратники Тимошенко раніше називали такий варіант "лікуванням у кайданах" і казали, що він неприйнятний, оскільки не дасть можливості екс-прем'єру повернутися в Україну та брати участь у виборах президента.

Критично про нього також відгукувалися представники ЄС.

У вересні європейський комісар з питань розширення Штефан Фюле в інтерв'ю газеті "Коммерсант" сказав, що не "уявляє і не припускає, що Євросоюз або представники ЄС стануть учасниками угоди, котра передбачає від’їзд Юлії Тимошенко за кордон для отримання медичної допомоги, і в той же час запобігає поверненню пані Тимошенко на батьківщину, в Україну після закінчення її лікування".

BBC Україна