Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Київ сподівається на збереження санкцій проти Росії попри резолюцію Сенату Франції

Ухвалена Сенатом резолюція щодо пом'якшення санкцій ЄС проти Росії не призведе до скасування обмежувальних заходів, сподіваються в міністерстві закордонних справ України. Підстав для цього немає, наголошують у Києві.

У Києві не бачать підстав для перегляду чи скасування санкцій ЄС проти Російської Федерації. Про це говориться в заяві міністерства закордонних справ України, оприлюдненій на сайті відомства з огляду на ухвалену напередодні резолюцію верхньої палати французького парламенту – Сенату – про пом'якшення та скасування санкцій ЄС проти Росії. У Києві наголошують, що резолюція носить декларативний та рекомендаційний характер.

Суверенітет і територіальна цілісність держав є одним з фундаментальних принципів міжнародного права, зазначається в заяві. "Порушення цих принципів ніколи не толерувалося міжнародною спільнотою, але гостро каралося із застосуванням усіх міжнародно-правових інструментів, зокрема санкцій", – наголошують в МЗС. Одним із таких порушень стала незаконна анексія Росією Криму та воєнна агресія проти України, говориться в документі.

Парижу закидають брак обізнаності

"Резолюція Сенату Франції із закликом до поступового пом'якшення санкцій свідчить про недостатнє усвідомлення сенаторами глибини порушення Росією міжнародного права", – наголошується в заяві. Так, Росія продовжує бойові дії на Донбасі, внаслідок чого й далі гинуть громадяни України. Крім того, РФ проводить репресивну політику в окупованому Криму, насамперед, щодо кримських татар та українців, додають українські дипломати. "Таким чином наразі відсутні будь-які підстави для перегляду чи скасування запроваджених щодо цієї держави санкцій", – зазначається у заяві українського МЗС.

Нагадаємо, Сенат 8 червня ухвалив резолюцію, у якій закликав до "поступового і часткового" скасування санкцій. Автори документа виступають за пошук рішення, яке було б одночасно "реалістичним і практичним для виходу з кризи". Крім економічних санкцій, в документі також вказується на необхідність переоцінки дипломатичних і політичних санкцій, а також "адресних" обмежувальних заходів стосовно російських депутатів. Попри це автори документа засуджують дії Росії в Україні, а також анексію Криму.

DW.COM