Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Голову групи дружби з Україною в Британському парламенті Джона Вітінгдлейла нагороджено Почесною Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом

Голову групи дружби з Україною в Британському парламенті Джона Вітінгдлейла нагороджено Почесною Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом.

Нагороду, ініційовану співголовами групи дружби з Великобританією Світланою Заліщук та Олексієм Рябчиним, було вручено під час візиту Дж.Віттіндейла до Києва, де він перебував у якості міжнародного спостерігача на дочасних виборах до Верховної Ради.

Джон Віттінгдейл - є великим другом України. Він доклав багато зусиль для створення сприятливих умов та гармонізації стосунків між парламентами України та Великої Британії.

Починаючи з липня 2017 року, коли його вдруге було обрано Головою Групи, Дж.Віттінгдейл ініціював десятки екстрених дебатів, заяв та публічних реакцій керівництва Великої Британії на підтримку України як в контексті протистояння російській агресії, так і ініціатив в економічній, культурній та гуманітарній площинах.

За сприяння Дж.Віттінгдейла питання підтримки України, війни на Сході нашої держави, збільшення обсягів британської технічної та військової допомоги, продовження санкцій проти Росії завжди піднімалось на найвищих рівнях та порушувалось першими посадовими особами Великої Британії.

Він приділяє значну увагу подоланню гуманітарних наслідків агресії РФ на Донбасі, зокрема психологічно-емоційній реабілітації дітей українських військовослужбовців та вимушених переселенців, надає сприяння під час їх візитів до Великобританії.

Джон Віттінгдейл, як Голова групи дружби з Україною, часто відвідував Україну, зокрема Схід України, навіть в часи найбільших загроз та викликів. За сприяння пана Віттінгдейла, в Парламенті Великої Британії відбулися екстрені дебати, присвячені ситуації в Україні за результатами акту агресії Російської Федерації Азовському морі, було проведено ряд ініціатив щодо перегляду візових умов для громадян України, винесення на розгляд Парламенту Великобританії питання визнання Голодомору 1932-1933 рр. - геноцидом українського народу.

Верховна Рада України