Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що українсько-литовські відносини розвиваються динамічно по висхідній

 

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що українсько-литовські відносини розвиваються динамічно по висхідній
 Сьогоднішній візит до Республіки Литва, зустрічі і події, які сталися під час його робочого візиту, В.Литвин вважає свідоцтвом того, що українсько-литовські відносини розвиваються динамічно по висхідній. Про це він заявив журналістам у суботу після відкриття у Вільнюсі пам´ятника Тарасу Шевченку. «Сьогоднішні події є доказом того, що наше стратегічне партнерство має реальний ґрунт - гуманітарну складову у наш бурхливий час, - сказав він, - Коли економіка має інтернаціональний характер, коли світ розвивається по загальним законам, єдине, що відрізняє народи України і у той же час наближує їх один до одного - це культура». «Пам´ятник Тарасу Шевченку - це дуже важливий символ, символ нашої єдності», - підкреслив В.Литвин.
Він повідомив, що під час зустрічі зі Спікером Сейму Литви І.Дягутєнє обговорювалася ідея встановлення в Україні пам´ятника литовському просвітителю і поету Майронісу (Йонас Мачюлис). «Під час спілкування ми говорили про необхідність таких симетричних кроків. Думаю, що це питання цілком може бути вирішене», - наголосив керівник українського парламенту.
Відповідаючи на питання журналістів щодо інших тем спілкування двох спікерів, В.Литвин повідомив, що співрозмовники обговорили стан українсько-литовських взаємин на міжпарламентському рівні, обмінялися думками щодо того, як наповнити новим змістом діяльність Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України і Сейму Литовської Республіки, а також тристоронньої Міжпарламентської асамблеї Україна-Литва-Польща.
За словами керівника українського парламенту, спікери обмінялися думками щодо того, як у більш широкому плані розвивати наші відносини з парламентами європейських країн, крім того, велику увагу було приділено економічним питання, а також перспективам розвитку співпраці у сфері культури та освіти.
Голова Верховної Ради зазначив, що в ході розмови були зачеплені чутливі теми внутрішньополітичного життя України, які стали предметом обговорення на європейському рівні.
Зі свого боку, І.Дягутєнє наголосила, що Литва готова надати допомогу у проведенні економічних, аграрних, соціальних реформ, шляхом яких пройшла Литва, а також поділитися досвідом у сфері європейської інтеграції. При цьому вона запевнила, що «Литва і надалі буде залишатися адвокатом України у Європейському Союзі».
Пані Дягутєнє підтвердила журналістам обговорення питання української опозиції, додавши, що Литва вболіває за те, щоб в Україні відбувались демократичні процеси, і щоб опозиція мала право голосу, як і інші політичні сили.
У свою чергу, В.Литвин зазначив: «Думаю, у вівторок, з початком нового політичного сезону, який стартує у перший день роботи дев´ятої сесії, ми всі переконаємося у тому, що усі голоси звучать - головне, щоб не було бажання перекричати один одного, щоб можна було почути один одного, щоб ми знайшли точки дотику, точки згоди при визначенні магістрального шляху розвитку України». «Я би дуже хотів, щоб ми діяли в інтересах народу, підкоривши свої політичні устремління, свої політичні плани задачам розвитку країни», - підкреслив він.

Сайт ВРУ