Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Голова Комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов зустрівся із Президентом Парламентської асамблеї Ради Європи Мевлютом Чавушоглу

 

Під час зустрічі увагу було зосереджено на питаннях підвищення ефективності Європейського Суду з прав людини, "в якому накопичилася значна кількість нерозглянутих справ (як на стадії визначення прийнятності, так і фактичного розгляду справи по суті), що підриває упевненість в ефективності Суду і порушує важливий принцип судочинства - розгляд справ в розумні строки".
С.Ківалов розповів про основні тези своєї доповіді з питання про забезпечення життєздатності Європейського Суду з прав людини шляхом вирішення системних проблем в державах-членах, яку він готує за рішенням профільного Комітету ПАРЄ та по якій він призначений доповідачем.
За словами С.Ківалова, "для розвантаження Європейського суду з питань прав людини від так званих "справ-клонів" потрібно систематизувати процес забезпечення офіційного перекладу всіх рішень Страсбурзького суду у "провідних справах" на мови країн, де є проблеми з виконання цих рішень, що виключає різночитання".
С.Ківалов підкреслив: "На законодавчому рівні, потрібно стимулювати суди всіх рівнів, щоб вони, при винесенні своїх ухвал, завжди звірялися з рішеннями Європейського Суду у "провідних справах". Коли суди держав почнуть це робити, кількість звернень до Європейського Суду значно зменшиться, вважає народний депутат.
Крім того, С.Ківалов пропонує розширити арсенал засобів парламентського контролю за виконанням рішень Страсбурзького суду, і встановити мандат і періодичність його контролю "моніторинговим" і "юридичним" комітетами ПАРЄ.
Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи М. Чавушоглу подякував С.Ківалову за зустріч, підкресливши важливість та актуальність інформації, підготовленої їм для доповіді, і висловив бажання розглянути доповідь і рекомендації, що містяться в ній, на пленарному засіданні ПАРЄ в Страсбурзі.
М.Чавушоглу відзначив також пріоритетність підвищення ефективності Страсбурзького суду як одну з складових реформи Ради Європи. Необхідність "розвантажити" Європейський суд від надмірної кількості справ проти країн-членів Ради Європи, за його словами, викликана приєднанням до Страсбурзької системи нової організації - Європейського Союзу, що може привести до нового напливу скарг, цього разу вже на європейських чиновників. Тому керівництвом Ради Європи обговорюється створення спеціальної міждержавної групи по координації реформи Європейського Суду з прав людини, до участі в роботі якої Президент ПАРЄ запросив і Сергія Ківалова.

Сайт ВРУ