Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Генштаб України сподівається на тісніші відносини з Євросоюзом

Генеральний штаб Збройних Сил України докладає зусиль для розвитку військового співробітництва з військовими елементами Європейського Союзу відповідно до стратегічного курсу держави на європейську інтеграцію.
Про це під час зустрічі з українськими журналістами за підсумками дводенного візиту до Брюсселя заявив начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Григорій Педченко.
У Брюсселі український воєначальник зустрівся з головою Військового комітету ЄС Хаканом Сиреном. Сторони знову обговорили перспективу залучення українських сил та засобів до участі у так званих бойових тактичних групах Євросоюзу та участі України у відповідних операціях під егідою ЄС.
"Наша стратегічна мета - бути повноправним членом Європейського Союзу. Треба робити практичні кроки, а не тільки декларувати наші наміри. Українські військові почали робити такі кроки. Ми розпочали підготовку своїх підрозділів, й у нас вже є практичний результат - це участь нашого санітарного літака АН-26 "ВІТА" в попередній бойовій тактичній групі ЄС", - зазначив Г.Педченко.
За його словами, Україна хоче приєднатися до бойової тактичної групи ЄС HELBROC, до складу якої входять підрозділи Греції, Болгарії, Румунії і Кіпру. Український Генштаб планує до участі в такій групі розширеного контингенту у складі роти морської піхоти, військово-транспортного літака ІЛ-76 і штабних офіцерів.
Григорій Педченко окремо наголосив, що на сьогодні Україна є повноправним учасником операції Аталанта, яку ЄС проводить в Аденській затоці для протидії міжнародному піратству. В штабі Аталанти вже працює український офіцер, і Генштаб планує розширити таку участь. Зокрема, передбачається залучення спостережного літака Б-12, який буде обладнано сучасними засобами спостереження і комунікації для роботи в режимі реального часу. Зараз відбувається технічна сертифікація літака і підготовка екіпажу. За словами українського воєначальника, літак може прибути до місця проведення операції Аталанта вже у наступному році, місце його постійної дислокації буде визначено додатково.
"Спільно з головою Військового комітету ЄС ми практично вийшли на рішення з боку Євросоюзу щодо розробки дорожньої карти наших двосторонніх військових стосунків в рамках стратегічного курсу України на європейську інтеграцію. Військові вже реалізують такий курс, наша безпекова політика є прозорою і зрозумілою, ми її не тільки презентуємо, але й втілюємо практично", - наголосив начальник Генерального штабу Збройних Сил України.

Євроатлантична Україна