Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

G7 готова посилити санкції проти Росії за дії проти України – комюніке

Країни "Великої сімки" у разі потреби готові ввести додаткові обмежувальні заходи, щоб "збільшити ціну, яку платить Росія за свої дії" в Україні.

Про це йдеться у спільному комюніке лідерів G7, опублікованому за підсумками саміту у Канаді.

"Ми знову заявляємо про засудження незаконної анексії Криму та підтверджуємо нашу безперервну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми зберігаємо нашу готовність допомогти Україні в реалізації її амбіційної і необхідної програми реформ", – йдеться у документі.

Як зазначається, продовження санкцій "чітко пов'язане з тим, що Росія не продемонструвала повного виконання своїх зобов'язань щодо Мінських угод та поваги суверенітету України".

Ми повністю підтримуємо зусилля у рамках "нормандського формату" та ОБСЄ для вирішення конфлікту на сході Україні", – зазначається у документі.

Москву закликають "припинити дестабілізуючі дії з підриву демократичних систем та згорнути підтримку сирійського режиму".

У G7 обіцяють "продовжувати залучати РФ до вирішення регіональних криз та глобальних викликів".

"Ми й надалі підтримуватимемо громадянське суспільство Росії та розвиватимемо міжособистісні зв'язки", – йдеться у комюніке.

Президент США Дональд Трамп раніше звинуватив адміністрацію Барака Обами у тому, що це вона дозволила Росії анексувати Крим, і знову підтримав повернення Росії до G8.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп перед вильотом на саміт G7 у п'ятницю підтримав повернення Росії до клубу найбільш впливових держав світу. 

Європейські члени "Великої сімки" переконані, що це неможливо, доки не буде вирішене українське питання, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.