Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

Австралія готова відкликати запрошення Путіну на саміт G20

Австралія може скасувати запрошення Володимира Путіна на листопадовий саміт країн Великої двадцятки, якщо підтвердиться причетність Росії до загибелі пасажирів літака Малайзійських авіаліній, збитого над Донеччиною.

Про це заявив журналістам глава австралійського уряду Тоні Абботт у суботу, 19 липня, повідомляє Німецька хвиля.

"Усі ознаки нині чітко вказують на те, що літак було збито з території, контрольованої проросійськими бойовиками, імовірно, зі зброї, наданої росіянами", – заявив Абботт у суботу.

Водночас він вимагає від Росії повністю підтримати об'єктивне розслідування трагедії.

"Ми мусимо зачекати, але в одному я можу запевнити: Австралія – порядна держава. Звісно, ми хочемо бути певні, що відвідувачі добре ставляться до нашої країни. Відвідувачі повинні ставитися до Австралії як слід. Ми можемо тільки сподіватися, що так буде в найближчі тижні та місяці", – сказав прем'єр.

Саміт "великої двадцятки" відбудеться 15-16 листопада.

Напередодні глава австралійського уряду різко розритикував Москву за її позицію щодо збитого Boeing-777, на якому загинуло 298 людей. Аббот назвав реакцію Росії у цій ситуації "глибоко, глибоко незадовільною".

За уточненими даними, на борту збитого літака перебували 27 громадян Австралії.

На знак жалоби за загиблими в усій Австралії в суботу було приспущено державні прапори. У багатьох містах відбулися поминальні служби.

Укрінформ