Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

2019 рік стане рекордним за обсягом інвестицій ЄБРР в Україну, – Прем’єр-міністр Олексій Гончарук

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та Віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку Алан Пію обговорили збільшення обсягу інвестицій в державний, приватний та муніципальний сектори української економіки.

«Перш за все хотів би подякувати команді ЄБРР за плідну двосторонню співпрацю: фінансування програми закупівлі природного газу, 149 мільйонів євро кредиту для реалізації проекту з модернізації мережі електропередачі НЕК «Укренерго», 100 мільйонів євро для модернізації АТ «Укрзалізниця» та 52 мільйони для закупівлі верстатів капітального ремонту свердловин та покращення енергоефективності АТ «Укргазвидобування», – зазначив Олексій Гончарук.

Він додав, що станом на початок жовтня обсяг інвестицій ЄБРР у поточному році в державний, приватний та муніципальний сектори в Україні склав понад 1 мільярд євро, що вдвічі більше 2018 року і є рекордним показником за останні роки співробітництва. До кінця року він може скласти 1,2 мільярда євро.

Віце-президент ЄБРР зазначив, що підтримує реформи українського Уряду, адже вони є важливими факторами стабільності, передбачуваності та прозорості внутрішніх політичних та економічних процесів, і додав, що вони дозволяють надалі підвищити темп двосторонньої співпраці.

Глава українського Уряду наголосив, що реформи є важливими, в першу чергу, для самих українців, і що найголовнішою задачею Уряду є антикорупційна політика та забезпечення верховенства права. Крім цього, ключовими реформами, над якими вже активно працює Україна, є відкриття ринку землі, демонополізація, зокрема, енергетичного ринку, приватизація та дерегуляція. Важливим аспектом Олексій Гончарук назвав також процес деолігархізації, який дасть місце на ринку новому бізнесу та, відповідно, дозволить українським ринкам розвиватися.

«У прийнятті рішень український Уряд керується не інтересами окремих олігархів, а інтересами людей. Не може бути жодних компромісів, коли мова йде про майбутнє держави», – зазначив Глава українського Уряду.

Крім цього, Прем’єр-міністр України повідомив, що ще однією важливою сферою, до якої Київ хотів би залучити команду ЄБРР, є розвиток державних інститутів: «Сильні державні інститути будуть формувати якісні політики та розробляти стратегії розвитку держави незалежно від політичного класу, який постійно змінюватиметься. Саме якісні державні інститути зможуть гарантувати належні умови життя кожного українця в будь-який час».

«Україна є надзвичайно важливою для Європи. Ви можете бути впевненими, що ЄБРР зробить усе можливе, аби допомогти вам на шляху розвитку», – зазначив пан Пію у відповідь.

Насамкінець Віце-президент ЄБРР відзначив якість та важливість інвестиційного форуму Re:Think. Invest in Ukraine, який за ініціативи Президента України та за підтримки Прем’єр-міністра України відбувся 29 жовтня 2019 року в Маріуполі.

Кабінет Міністрів України